Tajlandia – w kierunku Słońca

Tajlandia - w kierunku Słońca

Tajlandia – w kierunku Słońca

Częstym obiektem turystycznych wypraw jest Tajlandia. Od lat przyciąga tłumy z całego świata, którzy spragnieni są słońca i niesamowitych doświadczeń. Mało który kraj ma tak wiele do zaoferowania turystom, co Tajlandia.

Na pierwszy plan wysuwa się bogactwo kulturowe. Świątynie mijane co kawałek czy ruiny miast tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu. Nawet mieszkańcy dżungli mają swoją kulturę i odmienne zwyczaje, do niektórych można dotrzeć i je zwiedzić.

Warunki klimatyczne

Plaże, niezwykła przyroda i ciepły klimat przyciągają turystów. Wszechobecne wyspy, bajeczne plaże w towarzystwie palm, krystalicznie czysta woda i kolorowe rafy to istny raj dla zarówno dla plażowiczów, jak i miłośników aktywnego wypoczynku.

Ale Tajlandia to nie tylko woda i piasek, to także pola ryżowe, góry i tropikalna dżungla, czyli idealne miejsca do uprawiania trekkingu, raftingu czy wypraw na słoniu!

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Największą atrakcją turystyczną dla wielu urlopowiczów są przepiękne wyspy oraz plaże. Ciągną się już od południowej części kraju, zarówno po stronie Morza Andmańskiego, jak i Zatoki Tajlandzkiej, a miejscowości na Półwyspie Indochińskim zapierają dech w piersiach. Phuket oraz Koh Samui to miejsca, w których napotkamy dziesiątki ekskluzywnych hoteli, to tutaj biura podróży przywożą swoich klientów. Są tez takie miejsca w Tajlandii, gdzie można poczuć się niczym Robinson Cruzoe ze względu na gorszą infrastrukturę oraz mniejsze wykorzystanie turystyczne. Przykładami takich wysp są Koh Tarurao, Koh Lipe, Koh Adang czy koh Similian.

Tajlandia

Umiejscowienie Tajlandii na mapie świata

Raj dla nurkujących

Każdy miłośnik nurkowania koniecznie musi udać się do Koh Tao, gdzie znajdują się – zdaniem wielu turystów – najpiękniejsze rafy koralowe. Dodatkowo można tu zrobić kurs i uzyskać uprawnienia każdego stopnia.

Miasta

bangkokChoć wyspy i plaże kuszą swym wyglądem, nie można tego samego powiedzieć o niektórych miastach. Świetnym przykładem jest Bangkok – ogromna metropolia, gdzie nowoczesny styl przeplatany jest z historią. Swoje potrzeby pod kątem zwiedzania zaspokoją turyści, którzy udadzą się do Sukhothai czy Ayuthaya, gdzie świątynie i ruiny starożytnych miast wprawiają w zdumienie. Podobnie Angkor w niedalekiej Kambodży.

Relaks i trekking

Północna część kraju to góry, dżungle i poletka ryżowe. W okolicy dużo jest wiosek i miasteczek, gdzie można zatrzymać się i odpocząć. Bardzo często w te zakątki kraju organizowane są kilkudniowe trekkingi w połączeniu ze spływami na tratwach i przejażdżce na słoniach.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=IckTDlQb38M[/tube]

Reply