Tygrys – horoskop chiński

Tygrys – horoskop chiński

Tygrys – horoskop chiński

Lata Tygrysa: 1902-1914, 1926-1938, 1950-1962, 1974-1986, 1998-2010, 2022-2034

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w tym znak zodiaku jest dynamiczny w działaniu i dzięki temu udaje mu się na czas wywiązywać ze wszystkich swoich obowiązków, ale jest także nadmiernie impulsywny. Często działa pod wpływem emocji i z tego powodu nieraz podejmuje pochopne decyzje, których później żałuje, ale jest już za późno na cofnięcie ich skutków. Nie przeszkadza mu to jednak szczególnie i nie zamierza wyciągać nauczki ze swych złych doświadczeń, gdyż bardzo pociąga go ryzyko. Woli nawet brawurowe zagrania i niebezpieczne akcje od powolnego, metodycznego działania, które kompletnie nie współgra z jego żywotną naturą. Jednak trzeba przyznać, że takie postępowanie zazwyczaj wychodzi mu na dobre i udaje mu się osiągać iście spektakularne sukcesy, na które inni ludzie muszą pracować nawet latami. Człowiek- Tygrys jest także gotów do obrony słabszych od siebie i potrzebujących. Bardzo bolą go wszelkie przejawy niesprawiedliwości i aktywnie stara się z nimi walczyć. Jest lubiany i popularny w swoim otoczeniu, gdyż ma w sobie wiele uroku i wszystkich potrafi przekonać do swoich racji, co robi w sposób nie budzący żadnych zastrzeżeń, bo nie ma skłonności do agresji ani nawet apodyktyczności. Dzięki zwłaszcza tej zdolności jest w stanie porwać za sobą prawdziwe tłumy i stać się przywódcą jakiejś grupy ludności.

Charakterystyka:
Jest to najbardziej uparty znak z całego zodiaku i jeśli wbije sobie coś do głowy, nie ma takiej siły, która przekonałaby go do zmiany zdania. Nawet najgorsza porażka nie jest go w stanie zniechęcić, a nawet urażona ambicja i duma powodują, że jeszcze bardziej się stara i jeszcze mocniej zależy mu na zdobyciu danej rzeczy. Mimo to człowiek ów jest zazwyczaj dość niepewny siebie jeśli chodzi o stronę uczuciową i jeśli nie ma obok siebie kogoś, kto darzyłby go swoim wsparciem, czuje, że nie ma pod stopami twardego gruntu i motywacji do działania. Mało kto jednak jest świadom jego wrażliwości, gdyż z oczywistych względów woli się z nią nie obnażać i robi wszystko, co w jego mocy, by uchodzić za osobę silną i niepoddającą się przeciwnościom losu, co wychodzi mu bardzo dobrze.

Miłość i związki:
Człowiek pochodzący spod tego znaku nie jest szczególnie dobrym materiałem na partnera, a na pewno nie z każdym uda mu się stworzyć szczęśliwy, a przede wszystkim trwały związek. Wynika to głównie z tego, iż mało kto jest w stanie dotrzymać mu kroku ze względu na jego niewyczerpane niemal pokłady energii, a ponadto sam ma bogatą wyobraźnię i gotów jest stale urozmaicać związek. Niestety nie poprzestaje na tym i tego samego wymaga od drugiej osoby, rzadko jednak ktoś może mu dorównać w tym względzie i zazwyczaj człowiek ów szybko nudzi się swoją drugą połówką. Mimo iż jest uczuciowy – a może właśnie dlatego – równie szybko jak się zakochuje, miłość mu mija i nie ma wówczas żadnych skrupułów, by bezlitośnie porzucić swego dotychczasowego partnera i niezwłocznie poszukać nowego obiektu westchnień, który na pewien czas zapewni mu nowe doznania i wrażenia. Co ciekawe, Tygrys dość mocno przeżywa każde rozstanie jeśli chodzi o stronę emocjonalną, ale chyba bardziej dlatego, że lubi mocno i głęboko wszystko przeżywać, a nie dlatego, by czuł autentyczny żal skoro to on sam najczęściej podejmuje decyzję o zakończeniu związku. Dopiero kiedy naprawdę się zakocha (co jednak nie zawsze musi się zdarzyć), może powściągnąć swoje pragnienia ciągłych zmian i romantycznych uniesień i przystać na spokojne życie u boku jednej osoby. Nie ma co jednak wierzyć w jego zapewnienia, gdyż jego wahania nie są od niego zależne i właściwie nigdy nie można mieć pewności, czy związek z nim potrwa całe życie, czy może tylko krótki czas.

Życie codzienne:
Osoba urodzona w znaku Tygrysa nie potrzebuje przyjaźni w takim stopniu, jak większość ludzi i wcale nie zabiega o to, by ludzie ją nią obdarzali. Często jednak ma niewielu, ale za to wypróbowanych przyjaciół i są to zazwyczaj związki na całe życie, które nie podlegają żadnym zmianom, bez względu na okoliczności. Przyjaźnienie się z Tygrysem nie jest szczególnie łatwe, gdyż jest on tak charyzmatyczny, że często przytłacza swoją osobowością innych ludzi, dlatego jego przyjaciele stale pozostają w jego tle. Idealna jest relacja, w której go podziwiają i mają poczucie jego wielkości przy jednoczesnym zgadzaniu się na to, że zawsze w jego obecności będą grać drugie skrzypce. Jako rodzic człowiek ów sprawdza się bardzo dobrze, gdyż ma dobre podejście do dzieci i instynktownie wie, jak z nimi postępować, by do nich dotrzeć i zaskarbić sobie ich szczerą miłość, ale jednocześnie nie pozwolić wejść sobie na głowę. Kiedy trzeba, potrafi być surowy, dlatego nie ma obaw, by nadmiernie rozpieścił swoje pociechy. Zastrzeżenia można mieć jedynie do jego wymagań, które często są bardzo wygórowane i nieadekwatne na przykład do wieku dzieci. Do interesów wykazuje wielki talent i szczerze lubi swoją pracę, pod warunkiem jednak, że nie będzie się w niej nudził, gdyż monotonia to najgorsze, co może mu się przydarzyć. Do wszelkich nowych przedsięwzięć podchodzi z wielką energią i entuzjazmem i zawsze wierzy, że najbardziej skomplikowana misja musi mu się powieść. Duży udział w jego sukcesach ma na pewno ta wiara w siebie i swoje możliwości, gdyż rzeczywiście rzadko zdarza się, by popełniał poważniejsze błędy i ponosił porażki.

 

Tygrys – horoskop chińskiTygrys i żywioły:

Tygrys – Woda
Człowiek ów ma najbardziej rozwinięte poczucie obowiązku i odpowiedzialności ze wszystkich ludzi, także Tygrysów. Stanowi wzór wszelkich cnót, nigdy nie postępuje nieuczciwie albo wbrew swoim zasadom, nawet gdy mogłoby mu to dać wielkie korzyści albo znacząco ułatwić jakąś sprawę. Przez to jednak jest dość dumny i wydaje mu się, że jest kimś absolutnie wyjątkowym, z czym trudno się nie zgodzić, ale jednak powinien pohamować swoją pychę, bo ma tendencję do patrzenia na innych z góry, choć jednocześnie jego pewność siebie często oddaje mu wielkie zasługi.

Tygrys – Drewno
Uwielbia towarzystwo, a ono odwdzięcza mu się tym samym. Ludzie mogliby przysiąc, że jest pewny siebie, błyskotliwy i doskonale czuje się, kiedy oczy tłumu są na niego zwrócone, ale są to jednak tylko pozory. Tak naprawdę człowiek ów czuje się bardzo niepewnie i ma wiele kompleksów, które stara się maskować pozorną pewnością siebie. Nie przepada za tłumem, ale jego zainteresowanie w sposób znaczący podnosi jego samoocenę, choć jego dobre samopoczucie mija wraz z opuszczeniem wesołego grona. Wewnętrzne problemy powodują, że trudno jest mu zaangażować się w poważniejszą relację uczuciową, tym bardziej, że zazwyczaj jego uczucie pozostaje nieodwzajemnione, co jeszcze bardziej pogarsza jego stan i odbiera mu chęć do życia.

Tygrys – Ogień
Jest bardzo uparty i nie lubi stać w miejscu. W dodatku wszystko chciałby robić jak najprędzej, bo wydaje mu się, że jeśli będzie działał zbyt wolno, inni go wyprzedzą i osiągną punkt, o którym on marzy bądź ominie go jakaś ważna życiowa okazja. Wydaje się, że stale trawi go jakaś gorączka i ulgę może doznać jedynie w pośpiechu, choć nie jest to prawda i jeśli nie przystopuje, prędzej wypali się wewnętrznie niż osiągnie to, co sobie założył.

Tygrys – Ziemia
Najważniejsza jest dla niego własna osoba i to, by żyło mu się jak najlepiej i najwygodniej. Mniej ważne są dla niego ambicje oraz dobro innych ludzi, dba przede wszystkim o to, by zaspokoić wszystkie swoje potrzeby i zachcianki, które przeważnie są dość wyszukane, gdyż człowiek ów nie zadowala się byle czym. Pragnie dla siebie luksusu i nieraz żyje ponad stan, dlatego często miewa kłopoty finansowe, ale nie zniechęca go to i nie widzi powodów, dla których miałby się ograniczać.

Tygrys – Metal
Jest najbardziej pewny siebie ze wszystkich Tygrysów. Ma wygórowane ambicje i nie ma dla niego rzeczy, na które w swoim mniemaniu by nie zasługiwał oraz uważa, że ma szanse na zrobienie oszałamiającej kariery. Do wszystkich swoich celów dąży z wielką konsekwencją i bez zbędnych skrupułów, więc lepiej mu nie przeszkadzać. Rozsądniej będzie też nie angażować się w żadną współpracę z nim, ponieważ nie zważa na innych, dbając tylko o własny interes.

 

Relacje z innymi znakami:

Tygrys – Szczur
Raczej nie uda im się stworzyć żadnej trwałej i zgodnej relacji w żadnej dziedzinie życia, gdyż oboje są skorzy do kłótni i niechętnie ustępują. Trudno będzie im wypracować kompromis, a często może się to okazać w ogóle niemożliwe.

Tygrys – Wół
Żeby ich związek mógł być harmonijny i przetrwać burzliwe kłótnie, Tygrys musiałby ustępować we wszystkim Wołowi, na co jednak raczej nie ma co liczyć, gdyż sam również chce dominować i dyktować warunki.

Tygrys – Tygrys
Będzie między nimi wiele pełnej pasji miłości oraz pożądania, którego oboje nie będą chcieli i mogli pohamować. Jeśli jednak nie uda im się porozumieć w innych kwestiach, nie zdołają zbudować związku jedynie na emocjach.

Tygrys – Zając
Tygrys może całkowicie zawładnąć Zającem i sprawić, że nie będzie umiał mu się przeciwstawić w  żadnej kwestii, na pewno jednak Zając nie będzie się czuł szczęśliwy w takiej konfiguracji, bez względu na to, czy będzie to związek uczuciowy, czy zawodowy, Tygrys będzie zaś czerpał z tego dużo satysfakcji, ale raczej nie zadowoli go to na dłuższą metę.

Tygrys – Smok
Oboje będą sobą stale zafascynowani, będzie między nimi prawdziwie iskrzyć i razem są w stanie przenosić przysłowiowe góry. Nigdy się sobą nie znudzą, gdyż są tak samo dynamiczni i żądni nowych wrażeń. Doskonale się uzupełniają i potrafią współpracować.

Tygrys – Wąż
Zdecydowanie nie są dla siebie stworzeni, gdyż ich temperamenty znacząco się różnią, co praktycznie uniemożliwia porozumienie. Tygrys według Węża jest nadmiernie uczuciowy, zaś Tygrys Wężowi zarzuca skłonność do intryg i nigdy nie zdoła mu do końca zaufać. Będą ze sobą walczyć i dla obojga może się to skończyć kłopotami.

Tygrys – Koń
Mają wielkie szanse na zgodne i szczęśliwe życie. Koń jest lojalny, co Tygrys z całą pewnością będzie umiał docenić, zaś sam będzie pociągał go i fascynował swoją drapieżną zachłannością i intensywnym działaniem.

Tygrys – Koza
Może być między nimi wiele pożądania i magnetycznego niemal przyciągania, ale nie doprowadzi ich to daleko i jedynie na fizyczności nie zdołają zbudować trwałej relacji. W interesach na pewno się nie dogadają, a współpraca podejmowana na siłę będzie dla obu stron jedynie męczarnią.

Tygrys – Małpa
Żadna ze stron nie umie i nie chce iść na ugodę, a ponadto oboje nie potrafią zrozumieć sami siebie, zatem na pewno nie będą zainteresowani zgłębianiem osobowości drugiego człowieka. To nie wróży dobrze na przyszłość żadnemu związkowi emocjonalnemu, ale w interesach również nie jest to najlepsza konfiguracja ze względu na brak wzajemnego porozumienia i chęci, by znaleźć wspólną płaszczyznę.

Tygrys – Kogut
Na pewno będą się kłócić i nie będzie to związek, w którym obie strony są w siebie ślepo zaparzone i akceptują się bez zastrzeżeń, ale jeśli będą się darzyć szczerą miłością, mają szansę spędzić ze sobą nawet całe życie.

Tygrys – Pies
Nikt tak dobrze jak Pies nie jest w stanie poradzić sobie z Tygrysem, gdyż tylko on wie, jak z nim postępować, by myślał, że to on jest górą, podczas gdy to Pies o wszystkim decyduje. W ten sposób obie strony są usatysfakcjonowane, co dobrze wróży związkowi.

Tygrys – Świnia
Mogą stworzyć zgodny team, ale tylko do momentu, gdy pojawi się pierwszy poważny problem, o który będą się nawzajem obwiniać, przy czym żadna ze stron nie będzie chciała przyznać się do błędu.

Reply