Uzdrowisko Nałęczów

Uzdrowisko Nałęczów

Uzdrowisko Nałęczów

Uzdrowisko w Nałęczowie to uzdrowisko o profilu kardiologicznym. Na początku XIX wieku odkryto lecznicze właściwości tutejszych wód. Bywały tu takie osobistości jak Bolesław Prus, Stefan Żeromski czy Henryk Sienkiewicz.

Dla kogo Uzdrowisko Nałęczów?

Miejsce polecane szczególnie tym, którzy mają problemy z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym czy nerwicami serca. Leczą się tu osoby po zawałach czy zabiegach kardiochirurgicznych. Miasto oferuje szeroką gamę zabiegów odnowy biologicznej. W Atrium Spa, znajdującym się w dawnej rozlewni wód mineralnych, znajdziemy kompleks basenów, sztuczną rzekę, gejzery, skorzystamy z masaży, sauny, jacuzzi i wielu zabiegów kosmetycznych.

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy i sanatoria

W Nałęczowie działają Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy, 6 sanatoriów i kilka placówek prywatnych. Ośrodki oferują: elektroterapię (jonoforeza, prądy Tens, galwanizacja, elektrostymulacja), sonoterapię (ultradźwięki), inhalacje, hydroterapię (kąpiele perełkowe, relaksujące, rozgrzewające, kwasowęglowe), gimnastykę i masaże. Dla osób pragnących zgubić nadwagę czekają turnusy odchudzające, z zajęciami na basenie czy w siłowni oraz rowery, sporty wodne, aerobik czy nordic walking. Na chętnych czeka szkółka jeździecka, wypożyczalnie skuterów, quadów i samochodów terenowych.

Uzdrowisko NałęczówRozrywka i piękna przyroda

Szukającym rozrywki w mieście polecamy imprezy odbywające się w Pałacu Małachowskich: koncerty, turnieje szachowe, brydżowe czy bilardowe. To rejon bogaty pod wieloma względami: leczniczym, historycznym, architektonicznym i literackim.

Wystarczy udać się niedaleko za miasto, a już natura otacza nas swoim pięknem: biegnący przez łąki zając, przechadzająca się kuropatwa, leśne grzybobranie w towarzystwie saren czy lisów. Dziko rosnące stokrotki, maki czy rumianek. Stąd niedaleko nad Wisłę, gdzie staniemy się widzami spektaklu natury, w którym główną rolę grać będą bobry, kaczki, mewy śródlądowe czy bażanty. To właśnie tu w Nałęczowie możemy sprawić prezent naszemu sercu i naszej duszy.

Trasy spacerów

Uzdrowisko jest pięknie położone i wprost stworzone do długich spacerów

  • Park Zdrojowy to kilometrowa trasa biegnąca alejami, m.in. jesionową i lipową. Jedna z alej nosi nazwę Alei Artystów, gdzie znane osoby odcisnęły swoje dłonie.
  • Droga Lipowa wiodąca z Góry Poniatowskiego na Górę Krzyżową, zwaną Jabłuszkiem.
  • Wąwozy Łukoszyński i Czesławie.
  • Wzgórza bochotnickie z ruinami zamku Esterki.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=yzKBNtufNgU[/tube]

One Response

  1. Renacia

Reply