Wiara w siebie

Wiara w siebie

Wiara w siebie

 

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie tak łatwo podejmują decyzję, a ich życie to jedno wielkie pasmo sukcesów?
Odpowiedź jest bardzo prosta… To dzięki sile pozytywnego myślenia! Dzięki pozytywnemu nastawieniu przyciągają oni same pozytywne wydarzenia!

Osoby pozytywnie nastawione nie zauważają negatywnych zdarzeń w drodze do swojego celu, nie odczytują więc ich jako porażki. Dzięki temu gromadzą wokół siebie dużo więcej przyjaznych im osób, co powoduje, że łatwiej im pokonać następne etapy swoich zadań, zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych.

Osoby te każdy kolejny problem traktują jak wyzwanie i możliwość sprawdzenia swoich sił. Dzięki takiemu podejściu do życia całkiem inaczej załatwia się różne sprawy. Stwierdzono też, że osoby pełne radości i optymizmu są bardziej lubiane przez innych, szybciej nawiązują nowe znajomości i szybciej wchodzą w relacje. Wpływa to na ich relacji z otoczeniem, a przez to na ich całe życie.

Optymiści są zdrowsi i dłużej żyją!

optymizmPozytywne myślenie i dobry nastrój ma wpływ na nasze samopoczucie fizyczne. Dobry nastrój podnosi stężenie immunoglobulin i zwiększa aktywność histaminy, której zadaniem jest mobilizowanie układ immunologicznego. Zwiększa również ilość leukocytów (obronnych komórek organizmu) we krwi i skuteczność ich oddziaływania.

Poza tym osoby, które są z natury optymistami lepiej radzą sobie ze stresem. Pozytywny nastrój zmniejsza we krwi stężenie hormonów powiązanych z reakcją na stres, dlatego osoby radosne krócej się denerwują. A co najciekawsze, optymizm ma działanie przeciwbólowe! Zwiększa on bowiem produkcję endorfin, czyli znanych wszystkim hormonów szczęścia.
Naukowcy potwierdzili, że dobry nastrój ma wpływ na długość naszego życia, a także na zachorowania na różne dolegliwości. U optymistów ryzyko zachorowania jest dużo mniejsze niż u pesymistów.

 

Aktywność fizyczna ma wpływ na nasze samopoczucie, podczas wysiłku wytwarzane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które zmniejszają ból, poprawiają nastrój i pobudzają nasz organizm!

 

Pozytywne nastawienie pomaga w życiu!

Hormony szczęścia mają nie tylko wpływ na nasze zdrowie, ale wpływają również pozytywnie na procesy związane z myśleniem i przetwarzaniem informacji. Optymistycznym ludziom żyje się lepiej i lżej, gdyż swoją energię skupiają na rzeczach ważnych, dzięki czemu szybciej osiągają wyznaczony przez siebie cel. Myślą szybciej i efektywniej.

Dobry nastrój wpływa też na samopoczucie fizyczne. Optymiści rzadziej chorują i nie są narażeni na stres, tak jak osoby widzące wszystko w ciemnych barwach. W razie choroby szybciej powracają do zdrowia i mają ogromną wolę walki, przez co często pokonują nawet poważne choroby. W ciężkich sytuacjach nie reagują złością i potrafią na spokojnie rozwiązać problemy.

optymizmZmień swoje myślenie!

Wielu ludzi ma niestety blokady psychologiczne – negatywne myśli, stres czy przykre doświadczenia, które hamują możliwość wykorzystania naszych potencjalnych możliwości. Nie jest łatwo pozbyć się tych blokad. Najlepiej zacząć od zmiany myślenia i zaakceptowania siebie takimi jakimi jesteśmy.

Zaakceptuj siebie!

Stwierdzono, że osoby, które akceptują samych siebie są wytrwałe w dążeniu do celu, nie poddają się i chętnie stawiają czoło wyzwaniom. Pozytywne myślenie jest umiejętnością i powinno stać się naszym nawykiem. Przede wszystkim nie należy skupiać się na przeszłości, ponieważ to co było już minęło i nie zmienimy tego.

Pozytywne myślenie to również chęć życia, realizowanie marzeń, odważne decyzje, umiejętne rozwiązywanie problemów, wiara w siebie i swoje możliwości. Przestań więc narzekać na zły los i tłumaczyć się bezsilnością. Pamiętaj, że twoje życie jest w twoich rękach!

Reply