Wypłata gotówki bez karty – jak to możliwe?

Często, korzystając z bankomatów niektórych sieci, możemy natknąć się na ekranie na napis „wypłata gotówki bez karty”. Zastanawiamy się wówczas, czy jest to w ogóle możliwe? Skoro taki zapis widnieje, to widocznie jest jak najbardziej możliwe, ale na czym to polega?

Jest to możliwe dzięki aplikacji SkyCash, którą można zainstalować na swoim telefonie komórkowym z dostępem do Internetu. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby przesłać komuś bliskiemu pieniądze, a przebywają akurat za granicą. To świetna opcja dla osób, które nie są pełnoletnie, więc nie mogą dysponować jeszcze rachunkiem w banku, a więc i wypłacać pieniędzy zgromadzonych na koncie. Polscy ekonomiści i specjaliści od finansów ubolewają nad tym, że tak niewiele osób korzysta obecnie z nowinek technologicznych oferowanych przez bankomaty i bankowość elektroniczną, choć na Zachodzie robi się to na co dzień.

Jak się to robi?

Osoba, która chce nadawać, jak i odbiorca pieniędzy, muszą mieć dostęp do funkcji SkyCash, przy czym odbiorca musi mieć tę aplikację zainstalowaną w telefonie komórkowym. Nadawca wpłaca na rachunek SkyCash pewną kwotę pieniędzy. Odbiorca ma je już po chwili, tuż po tym, jak zostały one nadane – jest to ogromna przewaga nad tradycyjną bankowością, tym bardziej więc dziwi, dlaczego tak mało osób sięga po to rozwiązanie. W dowolnym momencie, stojąc przed bankomatem sieci Euronet, wystarczy wejść w menu główne dla usługi SkyCash w swoim telefonie i wygenerować „kod wypłaty”.

Usługa pozwala na bieżąco sprawdzić, jaki jest stan naszego konta na SkyCash. Ważne – kod wypłaty ważny jest około 15 minut! W bankomacie wybiera się opcję „wypłata bez karty”, wprowadza podany w telefonie kod wypłaty, a następnie wybiera kwotę, jaką chce się wypłacić ze swojego rachunku SkyCash. I już!

Kto powinien z tego korzystać?

Usługa SkyCash ze względu na szeroką dostępność bankomatów Euronet w niemal wszystkich miastach powinna być rozpowszechniona i używana chętniej niż tradycyjna karta do bankomatu. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy zapomni się z domu portfela, a posiada się tylko telefon komórkowy i trzeba zrobić natychmiastowe zakupy. Obecnie wielu ludzi na co dzień korzysta dla swoich rozrywkowych celów z Internetu w komórce, dlatego też zainstalowanie na nim funkcji SkyCash nie powinno być problemem. Dla kogo jest to najlepsza usługa? Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, których rodzice przebywają za granicą, a którzy chcą mieć regularny dostęp do własnej gotówki i nie mają możliwości posiadania konta w banku.

Do korzystania z tej usługi nie potrzeba zgody rodziców, podpisywania żadnych umów, nie są też pobierane żadne opłaty. Można mieć w każdym miejscu w Polsce dostęp do swoich finansów z poziomu telefonu, bez sprawdzania stanu konta w bankomacie. Jest to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla osób, które boją się nosić przy sobie dokumenty, w tym kartę do bankomatu, a często wypłacają pieniądze. To także idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią czekać na swoją gotówkę przez kilka dni, aż zostanie zaksięgowana, z powodu świąt, weekendów czy opieszałości banków.

2 komentarze

  1. robert
  2. Małgorzata

Reply