Dieta grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa

Dieta grejpfrutowa

Dieta ta jest reklamowana jako jedna z najbardziej skutecznych diet na świecie. Na jej korzyść przemawia na pewno fakt, iż trwa tylko dwa tygodnie, więc nawet jeśli dla kogoś stosowanie jej miałoby się wiązać z naprawdę dużymi wyrzeczeniami, to można podjąć ten trud wiedząc, że okres ten minie stosunkowo szybko.

Poza tym przez ten czas można stracić nawet 6 kilogramów, jest to więc bardzo szybkie tempo chudnięcia, co jednak nie w każdym przypadku jest zdrowe i może zaskutkować pojawieniem się efektu jojo po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych.

Dieta grejpfrutowaMenu diety grejpfrutowej

Mimo iż nazwa sugeruje, że menu na tej diecie składa się tylko z samych owoców, to na szczęście tak nie jest, a grejpfruty należy jedynie dodawać do posiłków oraz pić wyciskany z nich sok, oczywiście bez cukru. Ponad to, że taka dieta odchudza, to działa także dobroczynnie na stan zdrowia, gdyż substancje znajdujące się w grejpfrutach między innymi obniżają poziom złego cholesterolu we krwi, a także dostarczają duże ilości witamin i beta-karotenu, mogą więc wpływać na poprawę wyglądu skóry, a także poprawiają samopoczucie.

Dieta ta ma kilka wariantów, zatem jej wersje można sobie dopasować do własnych potrzeb i możliwości.

Pierwszy z nich zakłada, żeby do każdego posiłku zjadać połowę owocu lub wypijać pół szklanki soku. Oczywiście sok należy wyciskać samodzielnie, najlepiej bezpośrednio przed spożyciem – lepiej nie wybierać soku z kartonu, gdyż zawierać może cukier i szkodliwe konserwanty.

W drugim wariancie diety owoce je się 2-3 razy dziennie bądź w takich samych proporcjach pije się sok. Nieważne, czy jest to wówczas dodatek do posiłku, czy występuje jako przekąska, można więc np. zjeść owoc gdy między posiłkami poczuje się głód.

Dieta grejpfrutowaZasady diety grejpfrutowej

To są główne zasady diety grejpfrutowej, jeśli zaś chodzi o inne, to są one dokładnie takie same jak w większości innych diet odchudzających. Nie wolno między innymi smażyć potraw, trzeba ograniczyć ilość przyjmowanej soli i tłuszczów, a także węglowodanów. Najlepiej zrezygnować z czerwonego mięsa na rzecz białego oraz ryb, a jasne pieczywo zastąpić pełnoziarnistym. Na talerzu zawsze powinno być najwięcej warzyw. Należy spożywać 3 główne posiłki i 2 przekąski, wszystkie zawsze o tych samych porach i w równych odstępach czasu.

By uniknąć efektu jojo, po zakończeniu diety należy stopniowo wprowadzać bardziej kaloryczne pokarmy i zachować umiarkowaną aktywność fizyczną, by waga od razu nie podskoczyła w górę.

Reply