Edd Fu Panda – projektantka na niepogodę

Edd Fu Panda - projektantka na niepogodę

Edd Fu Panda – projektantka na niepogodę

Za oknem złota polska jesień. Szukamy gorączkowo sposobów na poprawę humoru dla nas samych lub dla kogoś bliskiego. Jesień to także czas prywatek oraz imprez „urodzinowych” często organizowanych bez specjalnego pretekstu. Czym obdarować ukochaną przyjaciółkę lub dziewczynę?

Rynek „hand-made” w Polsce w ostatnich latach zatoczył coraz szersze kręgi. Dzięki wykonywaniu projektów na zamówienie wielu artystów rękodzieła może pozwolić sobie na wygodną pracę w zaciszu własnego domu i jeszcze czerpie z tego całkiem przyzwoite zyski. Do takich osób należy projektantka ukrywająca się za egzotycznym pseudonimem „Edd Fu Panda”.

Kim jest Edd Fu Panda?

Naprawdę nazywa się Edyta Fudro i jest absolwentką Instytutu Wzornictwa w Koszalinie, gdzie przez wiele lat zgłębiała tajniki grafiki komputerowej oraz projektowania przestrzennego. Wiedzę zdobytą na studiach w udany sposób udaje się jej połączyć z literaturą oraz muzyką undergroundową, dzięki czemu projektów Edyty nie da się pomylić z żadnymi innymi. Do wykonywania wszelkiego rodzaju pierścionków, wisiorów czy broszek używa zawsze ekologicznych materiałów.

Najważniejszy jest jednak indywidualny motyw graficzny. Edyta jako prawdziwa wielbicielka psów i kotów umiłowała sobie właśnie zwierzęta domowe jako ulubiony motyw przedstawiany na gadżetach własnej produkcji. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż każdego miesiąca część zarobionych pieniędzy ze sprzedaży unikalnej biżuterii przeznacza na pomoc bezpańskim czworonogom. Na taki gest pozwolić sobie mogą wyłącznie najbardziej wrażliwi artyści.

Edyta – jako projektantka z gatunku tych, które stale dążą do nowoczesności i nie lubią się nudzić, szuka inspiracji wszędzie. Dużo czyta, uwielbia spotykać się z ludźmi, słuchać piosenek z ostatnich miejsc list przebojów, bo to co kocha ogół- zazwyczaj jej nie interesuje. Z racji tego, że ostatnio zapałała miłością do kultury Rosjan- na biżuterii nowej kolekcji dostrzec możemy motyw matrioszek.

Czym wyróżnia się biżuteria projektantki?

Ręcznie malowana biżuteria spod znaku „Edd Fu Panda” projektowana jest tak, aby jak najdłużej służyła swojemu użytkownikowi. Pasuje właściwie do każdego typu stylizacji. Ferię barw przedstawioną na wisiorach czy pierścionkach można bez problemu dopasować do wybranego elementu garderoby. –„Chciałabym, aby moja biżuteria była nie tylko praktyczna, ale żeby sprawiała radość i była ludziom potrzebna. Chciałabym, aby każdy nowy sympatyk spoglądając na motyw pierścionka czy innej formy po prostu się uśmiechał i dzięki temu miał lepszy dzień!”- tłumaczy nam z przejęciem Edyta. Nietrudno zauważyć, że w okresie słotnych deszczów i zawiei taki pomysł na dostarczenie endorfin smutnym ludziom wydaje się całkiem niegłupi. –„ Na razie prowadzę sprzedaż internetową, ale skrycie marzę o własnym, stacjonarnym sklepiku”.

Przykładowe projekty

Mamy nadzieję, że to marzenie niebawem się spełni. Edyta stoi na najlepszej drodze, by z niszowej marki stworzyć coś znacznie bardziej widocznego i nośnego na polskim rynku. Jest wrażliwa, poszukująca, ciekawa świata i choć nie zawsze żyje dobrze i mądrze- w przeciwieństwie do nas wszystkich ma do dyspozycji cały czas otaczającego ją wszechświata. Ten dar mają nieliczni…

Edd Fu Panda - Biżuteria

Edd Fu Panda - Biżuteria

Edd Fu Panda - Biżuteria

Reply