Gdy dłonie wołają o pomoc

Gdy dłonie wołają o pomoc

Gdy dłonie wołają o pomoc

Deszcz, wiatr, chłód. Te czynniki nie działają korzystnie na delikatną skórę naszych dłoni, które stają się suche i szorstkie. A wystarczy tak niewiele, by temu zapobiec.

Co można zrobić dla dłoni?

W jesienne dni wrażliwa i delikatna skóra dłoni jest narażona na szereg niekorzystnych czynników. Na dworze chłód, wilgoć i wiatr, z kolei w domu suche powietrze płynące z grzejników. Szybko ulega przesuszeniu, ponieważ zawiera niewiele tłuszczu i bardzo mało gruczołów łojowych.

Dlatego jesień jest dobrym okresem, aby zmienić zwykły krem do rąk na lipidowy. Dzięki niemu na skórze tworzy się specjalna powłoka ochronna. Warto także nie zapominać, że krem do rąk to nie wszystko. Optymalnie jest go połączyć ze specjalnymi maskami. Najlepsze rezultaty uzyska się, gdy pozostawi się ją na noc. Jej aplikację świetnie jest połączyć z relaksującym masażem dłoni. Jeśli jednak jesteś osobą bardzo niecierpliwą i efekty chcesz zobaczyć szybko – udaj się do kosmetyczki. W gabinetach znajduje się szereg przeróżnych zabiegów na dłonie.

Co do pielęgnacji?

Peeling, peeling i jeszcze raz peeling. On nie dość, że wygładzi skórę poprzez złuszczenie starego, to dzięki nawilżającym olejkom wzmocni ją i odżywi. Drugim preparatem jest krem stosowany na dzień, a na noc maska. W drogeriach Sephora dostępne są specjalne rękawice nasączone wewnątrz żelem z witaminą E i odżywczymi olejami.

Proszę Pani, proszę Pana – a może masaż?

Zdziwicie się, jakie to proste! Masaż wykonujemy podczas codziennego kremowania dłoni. Wystarczy masować kolejno palce od czubków za pomocą kciuka drugiej dłoni. Zataczaj nim kółka, aby pobudzić krążenie. Potem nałóż krem aż po przedramię i rozmasuj go okrężnymi ruchami.

Zabiegi w domu i w gabinecie

Kosmetyczka może wykonać specjalny zabieg parafinowanych okładów na suche dłonie. Można go równie dobrze wykonać sama w domu. Wystarczy kupić w aptece płynna parafinę i ogrzać ją. Później tylko zanurzyć w niej ręce, zawinąć folią i włożyć rękawiczki. Dłonie uzyskają gładkość już po około dwudziestu minutach.

Specjalistycznym zabiegiem jest wygładzanie rąk mezoterapią. Polega na tym, że na oczyszczone dłonie nakłada się odżywcze serum w formie żelu z witaminami. Potem wprowadza się je w głąb skóry za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki.

A na pozadzierane skórki – oliwka!

Suche skórki przy paznokciach skutecznie zmiękczy oliwka do paznokci. Zwykły krem może okazać się niewystarczający. Oliwka zawiera witaminy A, E oraz olejki, dzięki którym skórki będą elastyczne i miękkie. Można równie dobrze użyć zwykłej oliwy z oliwek i wykonać roztwór z dodatkiem soku z cytryny.

Reply