Jak nakładać samoopalacz na twarz?

Piękną opaleniznę można uzyskać zażywając kąpieli słonecznych, jednakże szkodliwe promienie UV niekorzystnie wpływają na kondycję skóry twarzy przyspieszając jej starzenie się. Aby uniknąć poparzeń słonecznych i nie narażać skóry na poparzenia warto zastosować samoopalacz, dzięki któremu uzyskamy taki sam efekt jak w przypadku opalania. Większość kobiet nie wie jak należy aplikować samoopalacz na twarz. Jeśli preparat zostanie nałożony w niewłaściwy sposób powstają brzydkie plamy, a skóra zamiast emanować zdrową i pełną blasku opalenizną razi kolorem suszonej pomarańczy. Jeśli zatem szukasz wskazówek dotyczących prawidłowego nakładania samoopalacza to świetnie trafiłaś. Postaram się krok po kroku wyjaśnić Ci jak należy używać tego kosmetyku, aby uzyskać zniewalający efekt złocistej opalenizny. Zanim jednak zaczniemy, przygotuj sobie następujące rzeczy:

  • Samoopalacz do twarzy
  • Rękawiczki lateksowe
  • Peeling do twarzy
  • Żel do mycia twarzy

 

1.Zacznij od dokładnego umycia twarzy. Zmyj wszelki makijaż, ponieważ skóra musi być dokładnie oczyszczona. Zastosuj peeling, który pomoże Ci usunąć martwy naskórek. Peeling twarzy wykonuj kolistymi ruchami. Dzięki temu zabiegowi po nałożeniu samoopalacza unikniesz powstania szpetnych smug.

 

2.Dokładnie przemyj twarz letnią wodą i upewnij się, że nie zostały na niej żadne drobinki peelingu. Jest to bardzo ważne, ponieważ przed nałożeniem samoopalacza skóra Twojej twarzy musi być całkowicie czysta.

 

3.Osusz twarz delikatnie oklepując ją miękkim ręcznikiem.

 

4.Załóż gumowe rękawiczki, ponieważ samoopalacz bardzo szybko barwi dłonie. Dodatkowym minusem jest fakt, że umycie rąk ubrudzonych samoopalaczem nie należy do najłatwiejszych zadań, zatem jeśli wolisz tego uniknąć – załóż rękawiczki.

 

5.Wyciśnij niewielką ilość preparatu na dłoń, a następnie rozetrzyj go drugą ręką. Nałóż na twarz zaczynając od kości policzkowych. Staraj się równomiernie rozprowadzić samoopalacz na całej powierzchni twarzy oraz szyi. Pamiętaj aby cała twarz została pokryta jednakową, cienką warstwą preparatu.

 

6.Wyciśnij odrobinę preparatu na dłoń i dwoma palcami nanieś druga warstwę samoopalacza na kości policzkowe i czubek nosa. Są to obszary, które po tradycyjnych kąpielach słonecznych opalają się bardziej, aniżeli reszta twarzy. Dzięki temu zabiegowi Twoja opalenizna będzie wyglądała naturalniej.

 

7.Pozostaw do wyschnięcia. Uważaj również, aby do momentu wyschnięcia nie dotykać niczego skórą posmarowaną samoopalaczem.

 

8.Jeśli chcesz cieszyć się opaloną twarzą przez dłuższy okres czasu, stosuj samoopalacz co 2-3 dni.

 

9.Większa ilość samoopalacza aplikowana na kości policzkowe i nos optycznie wysmukli Twoją twarz.

 

10.W trakcie stosowania kremu samoopalającego nie można używać mleczka nawilżającego ani kremu do opalania.

 

Reply