Jak poradzić sobie z odejściem ukochanej osoby?

Jak poradzić sobie z odejściem ukochanej osoby?

Jak poradzić sobie z odejściem ukochanej osoby?

On i ona. Razem do końca życia. Przynajmniej takie były wasze plany, deklaracje i zapewnienia nieustającej miłości. Co zrobić i jak dalej żyć, jeśli ukochana osoba nagle zapomni o wspólnie spędzonych latach i odejdzie do innej?

Rozstanie to nie koniec świata, choć na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać. To pierwszy dzień lepszego jutra. Dlatego zamiast rozpamiętywać wspólnie spędzone chwile zastanów się, co mogło być powodem, że partner odszedł do innej. Może za dużo było w życiu pracy, a za mało namiętności? A może nie pokazywało się partnerowi, że stanowi ważną i integralną część naszego życia?

Chwila dla siebie, może czas na zmianę swojego wyglądu?

Walkę z rozstaniem najlepiej zacząć od razu i to od siebie. Udaj się do kosmetyczki, fryzjerki lub po prostu na zakupy. Zrób coś dla siebie, wyjdź z domu, aby choć na chwilę oderwać się myślami gdzieś indziej. I choć na początku może być to trudne, to jednak z czasem zauważysz, jak dobrze wpływa to na Twoje samopoczucie.

W przypadku samotnego, opuszczonego mężczyzny korzystnie może wpłynąć siłownia lub basen, albo męskie pogaduchy przy piwie w gronie najbliższych znajomych.  Rozmowa była i będzie najlepszym lekarstwem na skołatane serce i duszę. Nie warto tłumić w sobie uczuć i emocji, ponieważ wtedy nigdy nie przyniesie to zamierzonych skutków.

Zmiany, zmiany, jeszcze raz zmiany. Pora na mieszkanie.

Mimo, że dzień należał do udanych i prawie nie myślałeś/aś o swoim partnerze, to jednak przychodzi czas powrotu do domu. Powrotu do miejsca, w którym mieszkaliście razem, gdzie spędzaliście radosne i smutne chwile. Razem. Teraz zostajesz tylko ty. I znów wspomnienia wracają i wszystko odżywa. Dlatego aby temu zapobiec zmień wystrój mieszkania! Z czasem przypomni ci się, jak bardzo twój partner sprzeciwiał się na różowy kolor waszej sypialni. Teraz masz pełną swobodę i mieszkanie możesz urządzić według własnego gustu i upodobania. Nikt ani nic nie będzie cię ograniczać, a efekt?

Oprócz czysto wizualnego zyskasz jeszcze jeden atut. Wnętrze przestanie Ci przypominać o tym, że mieszkaliście tu razem, a czas poświęcony na kupowanie materiałów dodatkowo odepchnie twoje myśli od bolesnego rozstania. Przecież wiadomo nie od dziś, że najlepsza jest praca. Natłok obowiązków i wypełniony po brzegi czas sprawia, że nie mamy nawet jednej wolnej chwili, aby pomyśleć i roztrząsać się nad rozstaniem. Czas leczy rany, więc z każdym dniem będzie coraz lepiej. Coraz łatwiej zapomnieć. Coraz łatwiej wybaczyć. A może otworzyć się na nowe znajomości?

Nowa miłość na zapomnienie o starej?

Niektórzy są zdania, że najlepszym sposobem na zapomnienie o starej miłości będzie nowa miłość. Czy aby na pewno? Zaangażowanie się w nowy związek zbyt wcześnie lub chociażby jego próba może okazać się ryzykownym posunięciem. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że na nowego towarzysza zepchniemy wszelkie bolączki, z góry założymy, że wszyscy faceci tudzież kobiety są takie same i prędzej czy później dopuszczą się zdrady. Dlatego możemy chcieć odegrać się na nich, odpłacając pięknym za nadobne.

Z całą pewnością trzeba wziąć pod uwagę, że nowa miłość owszem potrafi zdziałać cuda, ale pewnych rzeczy lepiej nie przyspieszać. Jeśli nie czujesz się gotowy/a na nową, bliższą znajomość – nie angażuj się. Najpierw zrób porządek we własnym życiu, w swojej głowie i co ważniejsze sercu. Przecież tak łatwo można skrzywdzić drugiego, niewinnego człowieka…

Reply