Jak powiedzieć chandrze „nie”?

joga

Jak pokonać chandrę?

Nie od dziś wiadomo, jak zbawienny wpływ na nasze samopoczucie wywiera aktywność fizyczna w połączeniu z racjonalnym odżywianiem.

Poznaj sposoby, co ćwiczyć i co jeść, aby poczuć się lepiej w jesienne, dżdżyste dni.

Zumba dla ciała i duszy

Zajęcia z zumby to gwarancja zadowolenia i radości. Nie będziesz się nudzić tańcząc w rytm cza-czy czy rumby. Spróbujesz także tańca brzucha oraz hip-hopu. Udaj się z koleżanką, a zobaczysz, ile śmiechu przyniesie ci taki rodzaj aktywności. Nie przejmuje się, jeśli na początku nie będzie ci to wychodzić. Gdy tylko rozluźnisz mięśnie zobaczysz jak proste są prezentowane układy choreograficzne. Zajęcia są prowadzone przez większość klubów fitness.

Co możesz zyskać?

Przede wszystkim pozbędziesz się niechcianego tłuszczyka. Dla przykładu, godzinne zajęcia taneczne mogą pozbawić cię aż 800 kcal! Przy okazji wzmocnisz mięśnie brzucha. To nie tylko piękna sylwetka, ale także mocniejszy kręgosłup. Problem bolących pleców powinien odejść do lamusa, jeśli zasiedzisz się w pracy. Poprawisz swoją kondycję. Zumba będzie wspaniałym treningiem. Sama zobaczysz, jak niewiele cię kosztuje wejście na siódme piętro po schodach czy przebiegnięcie dystansu jednego kilometra.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Faavb1kW9Sg&feature=related[/tube]

 

Joga odstresuje i wyciszy

Cechą i jednocześnie zaletą jogi jest to, że ćwiczenia wykonujesz zgodnie z własnymi możliwościami i umiejętnościami. Przecież nie musisz od razu stawać na głowie, prawda?

Jak działa joga na organizm?

Przede wszystkim uodpornisz się na stres. Ćwiczenia rozluźniają i dotleniają organizm. W ten sposób zyskasz lepszą koncentrację i staniesz się mniej podatna na zmęczenie. Poczujesz przypływ sił i energii!

Joga działa pozytywnie na twoją sylwetkę. Dzięki niej wyprostujesz się, ponieważ ćwiczenia wzmacniają mięśnie wokół kręgosłupa, a także staniesz się gibka i zwinna. Joga uelastycznia ciało i poprawia koordynację ruchową.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Uu2aah1J268&feature=related[/tube]

Dla polepszenia formy – hydrocycling

Jeśli godzinami przesiadujesz przed telewizorem lub komputerem, to jazda na rowerze w wodzie to idealna propozycja dla ciebie. Choć ćwiczysz bardzo intensywnie, to jednak w wodzie nie odczuwasz bólu i nie doznajesz kontuzji.

Nie dość, że spalisz – bagatela – nawet 1200 kcal, to jeszcze poprawisz sobie humor. Kontakt z wodą działa jak masaż, rozluźniają się napięte po całym dniu mięśnie. Ponadto wzmocnisz mięśnie nóg, brzucha i ramion. Masz cellulit? Świetnie! Dzięki tej aktywności sprawisz, że będzie on mniej widoczny.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Ppfhpwf5w9E[/tube]

Poczuj się bardziej sexi dzięki pole dance

To najnowszy przebój ostatnich lat. Pole dance to nic innego jak szkoła tańca na rurze. Dzięki niej wysmuklisz swoje ciało. Ćwiczenia świetnie wymodelują brzuch, ramiona i uda. W dodatku poczujesz się atrakcyjniejsza. Dzięki tanecznym ruchom twoje ciało zyska gibkość, ruchy staną się bardziej kobiece, przepełnione wdziękiem i zmysłowością, a ty poczujesz się bardziej kobieca. Czegóż chcieć więcej?

I wcale nie musisz być akrobatką, jeśli decydujesz się na pole dance. Ćwiczenia są rozłożone równomiernie, od nauki wspinania się po rurze, aż po kręcenie się na niej czy wirowanie.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=oQVEzt7pIac[/tube]

Reply