Jak sprawić żeby twarz wydawała się szczuplejsza?

Masz już dość pucułowatych policzków i okrągłej buzi? Świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że pulchna buzia dodaje Ci młodzieńczego uroku i sprawia, że wyglądasz na kilka lat miej niż masz w rzeczywistości, jednak mimo to pragniesz mieć smuklejszą buzie. Poniżej przedstawię Ci kilka sposobów, dzięki którym sprawisz, ze Twoja twarz wyda się szczuplejsza a kości policzkowe bardziej wyraziste.

 

Policzki

Weź do ręki cienie, pędzel, puder brązujący i do dzieła! W bardzo prosty sposób można pokazać wyraziste kości policzkowe, nawet jeśli nie są widoczne. Jeśli pragniesz wyszczuplić policzki użyj pudru w kilku odcieniach. Pamiętaj kolorach! Jeśli Twoja skóra ma ciepły i różowy odcień, wówczas wybieraj kosmetyki w tej tonacji. Jeżeli zaś jesteś w grupie kobiet z brzoskwiniowym odcieniem skóry, kupuj produkty znajdujące się w tej kolorystyce.  Będziesz potrzebowała pudru w trzech odcieniach pasujących do Twojej karnacji. Wybierz najciemniejszy i nanieś go poniżej kości policzkowych aż do linii włosów, uważając aby nie wyjść powyżej kącika oka.  Następnie pokryj wykonaną wcześniej „smugę” pudrem w jaśniejszym odcieniu. Początkowo może to wyglądać nieco śmiesznie, jednakże połączy się to płynnie w jeden odcień. Nałóż kolejny „pas”  wzdłuż poprzedniego upewniając się, ze odcień jest odpowiedni. Dzięki temu Twoje policzki staną sie bardziej wyraziste. Do podkreślenia kości policzkowych wybierz najjaśniejszy puder, który sprawi, że cały makijaż będzie współgrał ze sobą tonalnie. Oczywiście zabieg ten pomoże przede wszystkim optycznie wyszczuplić Twoją twarz.  Znakomity efekt otrzymujemy właśnie dzięki tej tonalnej różnorodności.

 

Usta

Aby nieco odwrócić uwagę od pulchnych policzków nałóż na usta szminkę w zmysłowym kolorze. Najlepiej stosować odcienie zbliżone do naszej karnacji. Na koniec nie zapomnij o muśnięciu ust warstwą błyszczyku, który sprawi, że staną sie one niebywale kuszące.

 

Włosy

Dzięki odpowiedniej fryzurze sprawisz, że Twoja twarz będzie wyglądała smuklej. Podstawową zasadą jest dodanie włosom wysokości. Możesz je delikatnie podnieść u nasady i spryskać lakierem, bądź lekko natapirować tył. Ważne aby fryzura była nieco wyższa. Możesz również wysoko zaczesać włosy. Świetnie sprawdzają się również cieniowane fryzury, które nadają włosom lekkości.

 

Kolczyki

Wybór biżuterii jest również bardzo istotny, albowiem także dzięki niej twoja twarz będzie wyglądać szczuplej. Dzięki długim, ażurowym kolczykom Twoja szyja wyda się dłuższa, a twarz smuklejsza. Pamiętaj aby unikać kolczyków masywnych i szerokich, albowiem tego typu biżuteria optycznie Cię poszerza.

 

Naszyjnik

Przy wyborze naszyjników przede wszystkim zwróć uwagę na swój podbródek i szyję. Jeśli tkanka tłuszczowa zbiera się właśnie w tych rejonach unikaj naszyjników typu „obroża”, czyli takich znajdujących sie bardzo blisko szyi.

 

Reply