Jak usunąć przebarwienia skóry twarzy?

Skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa, wymaga więc wyjątkowej ochrony. Jeśli na Twojej twarzy znajdują się nieładnie wyglądające przebarwienia lub pomimo tego, ze jesteś wypoczęta nie możesz pozbyć się cieni pod oczami, to postępuj wg moich wskazówek. Pokaże Ci jak naturalnymi metodami zredukować lub całkowicie pozbyć się nieładnych plam. Będziesz mogła poprawić nie tylko wygląd swojej cery ale również samopoczucie.

 

Owoce cytrusowe

Wyciśnij sok z cytryny i nasącz nim płatek kosmetyczny. Delikatnie rozprowadź sok na skórze w miejscach, w których zauważyłaś przebarwienia. Pozostaw do wyschnięcia. Witamina C zawarta w cytrynie ma właściwości wybielające, dzięki czemu przebarwienia zostaną zredukowane. Pamiętaj aby wykonywać to regularnie 1 raz dziennie, aż do momentu całkowitego zniknięcia plam na skórze.

 

Kwaśne mleko

Nasącz wacik mlekiem i podobnie jak w przypadku soku z cytrusów wetrzyj je w ciemniejsze miejsca na twarzy. Pamiętaj aby używać jedynie kwaśnego mleka lub maślanki, ponieważ obydwa produkty zawierają odpowiednia ilość kwasu mlekowego. Zaletą tej metody jest jej łagodność, albowiem dzięki stosowaniu naturalnych produktów, masz pewność że unikniesz jakichkolwiek podrażnień.

 

Miód

Posmaruj przebarwienia niewielka ilością miodu i pozostaw na około 20 minut. Po upływie tego czasu opłucz twarz letnią wodą. Miód fenomenalnie wpływa na kondycję skóry, albowiem posiada właściwości regenerujące. Aby nieco rozjaśnić cienie pod oczami do miodu dodaj otręby pszenne i nałóż na skórę. Taka mieszankę należy również pozostawić na twarzy na około 20 minut, a następnie spłukać.

 

Krem z filtrem

Musisz pamiętać również o tym aby w każdy słoneczny dzień stosować na twarz krem do opalania z wysokim filtrem.

Reply