Jak zachować czystą cerę?

Masz już dość twarzy pełnej wyprysków? Pokaże Ci kilka sposobów na to, aby Twoja twarz była stale czysta i świeża, a Ty będziesz mogła cieszyć sie cerą wolną od pryszczy.

  1. Obowiązkową pozycją w Twojej kosmetyczce jest złuszczający peeling do mycia twarzy. Godny polecenia jest głęboko oczyszczający peeling morelowy marki St Ives. Przed użyciem zwilż twarz ciepłą wodą a następnie nanieść niewielką ilość peelingu na dłonie. Przez około minutę delikatnie, kolistymi ruchami masuj nim twarz. Skup sie na miejscach, w których Twoja cera przetłuszcza się najbardziej. Dokładnie spłucz twarz letnią wodą i upewnij się, że nie pozostały na niej drobinki peelingu. Kiedy już skończysz, osusz twarz czystym ręcznikiem delikatnie ją oklepując.

  2. Kolejnym krokiem jest nawilżanie. Po zabiegu peelingującym nanieś na skórę twarzy nawilżający balsam. Przy wyborze balsamu zwróć uwagę, aby nie zwierał dużej ilości olejków. Krem do twarzy powinien być lekki, najlepiej używać tych do skóry wrażliwej, ponieważ znakomicie pielęgnują delikatną skórę twarzy.

  3. Pielęgnacja cery jest bardzo prosta, należy jednak nie zapominać o kosmetykach zawierających najmniej 10% nadtlenku benzoilu. Produkty tego typu świetnie radzą sobie z usuwaniem wyprysków poprzez ich wysuszenie, a ich dodatkowa zaletą jest fakt, że nie wysuszają przy tym skóry twarzy.

  4. Ponadto, jeśli problem wyprysków powraca, możesz potraktować je kosmetykami zawierającymi alkohol. Pamiętaj jednak, aby tego typu produkty stosować punktowo, ponieważ nanosząc je na skórę całej twarzy spowodujesz jej nadmierne wysuszenie.

  5. Nakładając makijaż musisz mieć pewność, ze jego konsystencja nie jest zbyt ciężka. Skóra twarzy musi oddychać, zatem wybór odpowiedniego podkładu powinien być przemyślany. W tym przypadku godnym polecenia jest Maybelline Pure Makeup. Podkład ten ma w swoim składzie 50% wody, a jego dodatkową zaletą jest fakt, że wspaniale matuje cerę nie zatykając przy tym porów.

  6. Warto pamiętać również o zasadzie: mniej znaczy więcej. Staraj się ograniczyć ilość nakładanego makijażu.

  7. Ważne jest również, abyś nie dotykała brudnymi rękoma skóry swojej twarzy. Wydaje się to oczywiste, aczkolwiek nie wszystkie z nas tego przestrzegają. Pamiętaj, że skóra twarzy jest wrażliwa, a dotykając twarzy bardzo łatwo przenieść na nią bakterie.

  8. Jeśli Twoja cera jest bardzo przetłuszczona zadbaj o to, aby włosy jej nie zakrywały. Pamiętaj, że skóra musi oddychać, a nosząc gęstą grzywkę, w czasie, kiedy na Twoim czasie, kiedy na Twoim czole pojawia się coraz to więcej wyprysków, nie polepszasz sprawy.

  9. Myj twarz co najmniej 2 razy w ciągu dnia: rano, po przebudzeniu się i wieczorem, przed pójściem spać.

Reply