Jak zredukować powstałe na słońcu przebarwienia skóry twarzy?

Przebarwienia skóry twarzy powstałe w skutek poparzeń słonecznych są bardzo trudne do zredukowania. Ponadto znajdują się w miejscu stale narażonym na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, że z każdą zmianą skórną powinnaś udać się do lekarza. Obecnie istnieje kilka metod na częściowe wybielenie lub całkowite usunięcie przebarwień skóry.

  1. Plamy na skórze twarzy bardzo często spowodowane są przez długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przebarwienia mogą mieć również podłoże genetyczne. Zanim zaczniesz postępować zgodnie ze wskazówkami skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych plam.

  2. Aby uniknąć powstawania przebarwień należy przede wszystkim chronić skórę twarzy stosując balsamy z wysokim filtrem SPF. Warto abyś pamiętała o ochronie nie tylko latem, ale również zimą. Chroń skórę, a w przyszłości problem nieładnych plam nie będzie Cię dotyczył.

  3. Zanim zdecydujesz się na zakup kremu o działaniu wybielającym, skonsultuj to z lekarzem, albowiem odbarwienia różnią się intensywnością i rozmiarem. Lekarz pomoże Ci wybrać środek odpowiedni dla Ciebie.

  4. W aptekach dostępnych jest wiele produktów, które pomagają w pewien sposób wyrównać koloryt skóry. Wspólnym składnikiem wszystkich tych kosmetyków jest witamina A, zwana również retinolem. Witamina A posiada właściwości delikatnie wybielające przebarwienia.

  5. Kolejnym sposobem na pozbycie się nieładnych plam jest mikrodermabrazja, czyli zabieg polegający na złuszczeniu kilku warstw naskórka w celu „zrobienia miejsca” nowej skórze. Efekty można zobaczyć już po kilku zabiegach. Minusem tej metody jest jej cena. Jeden zabieg to wydatek rzędu 250 zł.

  6. Można również skorzystać z laserowego usuwania przebarwień. Jest to również dość kosztowny zabieg, a cena jednej sesji to około 500 zł. Plusem tej metody jest to, że zabieg trwa około 10 minut. Niestety w większości przypadków, aby całkowicie usunąć przebarwienia zabieg należy powtarzać kilkakrotnie.

  7. Przebarwienia usuwane są również przy pomocy ciekłego azotu. Zabieg tego typu wykonywany jest jedynie przez lekarza dermatologa. Minusem tej metody jest to, że jest ona bolesna, a po zabiegu skóra w miejscu przebarwienia nieładnie się łuszczy.

 

Niezależnie od tego czy zdecydowałaś się na zastosowanie kremów, czy też postanowiłaś usunąć przebarwienie w salonie kosmetycznym, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji skonsultuj się ze swoim dermatologiem.

    Reply