Jak zrobić maseczkę z kurkumy?

Stosowanie maseczek bardzo korzystnie wpływa na cerę wygładzając ja i ujędrniając. Regularne kupowanie produktów tego typu może znacznie obciążyć domowy budżet, zatem jeśli chcesz zaoszczędzić, warto abyś nauczyła się, w jaki sposób możesz wykonać je w domu z produktów, które posiadasz. W leczeniu trądziku bardzo pomocna jest kurkuma, która redukuje jego pojawianie się i nadaje skórze zdrowego blasku. Spróbuj wykonać w domu maseczkę z kurkumy i przekonaj się o jej wspaniałych właściwościach. Do sporządzenia maseczki będziesz potrzebować:

  • 2 łyżeczki maki pszennej

  • ¼ łyżeczki kurkumy

  • Mleko

  • Miód

 

  1. Do małej miski wsyp 2 łyżeczki mąki i ¼ łyżeczki kurkumy i połącz ze sobą te składniki. Następnie dodaj łyżeczkę mleka i 1 łyżeczkę miodu. Mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy. Jeśli papka wydaje Ci się za gęsta dodaj odrobinę mleka lub miodu. Pamiętaj, że całość nie może być za rzadka, ponieważ musi utrzymać sie na twarzy.

  2. Przygotuj twarz myjąc ją antybakteryjnym żelem. Upewnij się, że usunęłaś resztki makijażu. Pamiętaj, że cera musi być dobrze oczyszczona, aby maseczka z kurkumy mogła w nią dokładnie wchłonąć.

  3. Osusz twarz czystym ręcznikiem, a następnie rozprowadź maseczkę. Omijając okolice oczu pokryj równą warstwa całą twarz i pozostaw na 10 minut.

  4. Po 10 minutach delikatnie, kolistymi ruchami wetrzyj maseczkę w twarz. Teraz możesz usunąć resztę ciepłą wodą.

 

Reply