Jaka jest kobieta spełniona?

kobieta spełniona

Kobieta spełniona – czyli jaka?

Mówi się o nich, że są kobietami sukcesu. Z powodzeniem radzą sobie z prowadzeniem domu, wychowaniem dzieci i karierą zawodową. Ponadto mają czas na swoje pasje i świetnie wyglądają.

Brzmi idealistycznie? A jednak wszystko jest możliwe.

Współczesna kobieta spełniona

Od lat kobiety walczyły o swoją pozycję w społeczeństwie, równouprawnienie. Dzisiaj w XXI wieku płeć piękna jest nie tylko atrakcyjna zewnętrznie, ale ma do zaoferowania coś więcej. Współczesna kobieta to przede wszystkim ambitna, zadbana i dobrze wykształcona osoba. Coraz częściej rozwój zawodowy staje się dla pań priorytetem.

Kobiety kończą wiele kierunków studiów, które niegdyś były przypisane mężczyznom. Oprócz tego są otwarte na świat, podróżują, znają języki obce, prowadzą samochód. Są więc niezależne i z powodzeniem radzą sobie w życiu. Dzisiejsze kobiety nie lubią być bierne, szukają inspiracji w różnych dziedzinach życia.

Wyznaczniki sukcesu

Jednak czy sama aktywność zawodowa może być wyznacznikiem sukcesu? Wszystko zależy od podejścia do życia. Kobiety, które nie podjęły pracy z różnych przyczyn np. wybrały czynne wychowanie dzieci również mogą czuć się spełnione. Obowiązki, które matka musi wykonać wobec swoich pociech, to także nie lada wyzwanie. Bycie matką i żoną, prowadzenie domu, codzienne zadania – to wszystko przynosi naszemu życiu niezwykłą wartość, większą niż zarabianie pieniędzy czy kupno nowego samochodu.

Receptą na szczęśliwe życie może być realizowanie własnych pragnień, zaakceptowanie samej siebie. Jeśli więc jesteś typem kobiety, dla której najważniejsze jest bezpieczeństwo, spokój, harmonia, rodzina, nie musisz walczyć z opiniami innych ludzi, którzy mają zupełnie inne widzenie świata. Życie w zgodzie pozwala poczuć się szczęśliwym, cieszyć się z rzeczy małych.

Jak stać się kobietą spełnioną?

Nawet jeśli w życiu zdarzają się złe chwile, warto potraktować je jako doświadczenie, wyciągnąć wnioski i nie wracać do nich, aby nie zniszczyły nam cennych chwil. Może warto stwierdzić, że wszystko ma sens. Porażki są potrzebne, aby docenić małe sukcesy. Warto więc podjąć walkę ze swoimi słabościami, docenić siebie i powiedzieć sobie: „Jestem silna”.

Jeśli chwilowo nie widzimy perspektyw na rozwój zawodowy, dobrze jest skupić się na tym, co sprawia nam radość. Może to być fotografowanie, pieczenie ciast, szycie, malowanie czy czytanie książek.

Odnalezienie pasji niezwykle wzbogaca człowieka, pozwala odkryć siebie na nowo, a przede wszystkim poczuć się spełnioną i szczęśliwą. Każda z nas musi odnaleźć swój własny sens. Dla jednej jest to macierzyństwo i kochający mąż, innej podróże i poznawanie tajemnic tego świata, jeszcze innej kariera zawodowa. Niemniej jednak najważniejsze, aby to co robimy i do czego dążymy dawało nam satysfakcję i pozwoliło cieszyć się każdym dniem.

Spełnienie jest stanem umysłu, pewnej świadomości, sposobu widzenia otaczającego świata. Musimy sobie zdać sprawę, że każda z nas jest wartościową i silną kobietą. Każda ma do zaoferowania coś innego. Najważniejsze zaś jest to, że jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy mają prawo wyboru, popełniania błędów. Sukcesem jest jednak umieć się przyznać do swoich słabości i dążyć do tego, aby je pokonać.

Reply