Jaki rower wybrać?

Jaki rower wybrać?

Jaki rower wybrać?

Jazda na rowerze, o czym wspominano już niejeden raz, jest przyjemna, bezpieczna, odpowiednia niemal dla każdego i bardzo zdrowa.

Stanowi świetną alternatywę dla samochodu, jest sposobem na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny, albo pojedynczo, albo w towarzystwie znajomych czy kogoś z rodziny.

Jak wybrać rower?

Aby jazda na rowerze była przyjemna i komfortowa, musimy pamiętać o tym, aby dobrać rower odpowiedni dla siebie, pasujący do naszego wzrostu, stanu zdrowia itp. Rady powinien udzielić nam sprzedawca w profesjonalnym sklepie sportowym, posiadający wiedzę na temat doboru rowerów – nie wahajmy się więc zadawać mu pytań.

Modele rowerów

Poniżej przedstawiamy kilka modeli rowerów, pomiędzy którymi możemy wybierać w sklepie rowerowym:

  • Rower miejski – idealny dla osoby z chorym kręgosłupem, ciężki, o cienkich oponach, wysoko uniesionej kierownicy, niskim siodełku i braku przerzutek.
  • Rower turystyczny – przeznaczony dla wytrzymałych, zapewniający komfort i stabilność, o szerokich i odpornych na uszkodzenia oponach, nisko osadzonych pedałach, wielobiegowej przerzutce umożliwiającej strome podjazdy.
  • Rower crossowy (trekingowy) – najlepszy dla początkujących rowerzystów oraz osób z problemami zdrowotnymi, o dużych kołach, szerokich oponach, pedałach umieszczonych dość wysoko, dzięki czemu możliwa jest jazda po nierównym terenie.
  • Rower górski – powinny go wybierać jedynie osoby ze zdrowym kręgosłupem; ma mniejsze koła, grube opony z bieżnikiem, krótką ramę i jest odporny na uszkodzenia, lekki, z 24-biegową przerzutką i amortyzatorami (obowiązkowo!); cechują go też wysoko podniesione siodełko, pedały umieszczone dość wysoko nad ziemią i mocne hamulce; najlepszy jest na krótkich dystansach.
  • Rower szosowy (kolarzówka) – to rower dla osób ze zdrowym kręgosłupem i o niezłej kondycji; wyścigowy – lekki, o dużych kołach, cienkich oponach i wąskim siodełku, w sam raz do jazdy po równej, gładkiej nawierzchni.

Poniżej film, w którym specjalista radzi, czym się kierować, wybierając rower dla siebie.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=mXqZXHSJZBI[/tube]

Reply


Jaki rower wybrać?

Reply