Koń – horoskop chiński

Koń – horoskop chiński

Koń – horoskop chiński

Lata Konia: 1906-1918, 1930-1942, 1954-1966, 1978-1990, 2002-2014, 2026-2038

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w tym znaku ma łatwość nawiązywania kontaktów towarzyskich i rzadko zdarza się, by nie umiał się z kimś porozumieć. Jego problem polega jednak na tym, że jest mało dyskretny i nieszczególnie lojalny jeśli chodzi o rozpuszczanie plotek, gdyż nie umie trzymać języka za zębami mimo iż wie, że może tym zaszkodzić ludziom, na których mu zależy. Na szczęście jednak mało kto ma tego świadomość, dlatego na ogół cieszy się sympatią swojego otoczenia, tym bardziej, że ma opinię człowieka życzliwego i wiadomo na jego temat, że nikomu nie odmawia swojej pomocy. Mimo iż sam ma problem z dochowaniem dyskrecji, od innych wymaga bezwarunkowej uczciwości oraz otwartości, gdyż wrodzone wścibstwo sprawia, że niechęcią darzy nadmiernie skryte osoby, o których niewiele może się dowiedzieć. Ma w sobie wiele uroku, który często wykorzystuje w złym celu, podlizując się ludziom, by coś na tym dla siebie ugrać. Jest lekkoduchem i nie przejmuje się kwestią brania odpowiedzialności za swoje czyny jeśli akurat mu to nie odpowiada. Jeśli nie chce czegoś robić, na przykład jakiejś nielubianej czynności, po prostu nie wywiązuje się z tego obowiązku, zupełnie nie dbając o ewentualne konsekwencje. Jest beztroski i mimo wszystko wychodzi mu to na dobre, gdyż jego życie w przeważającej części przypadków jest lekkie, łatwe i przyjemne. Bardzo lubi znajdować się w centrum uwagi otoczenia i dopóki ma to zapewnione, potrafi być uroczy i zachowywać się z wdziękiem, jeśli jednak ludzie przestają się nim interesować, czuje się bardzo źle i najbliżsi nie mogą znieść jego złego nastroju, który dobitnie stara się wszystkim okazać.

Charakterystyka:
Jest bardzo otwarty i zawsze szczerze mówi, co mu leży na sercu. Nie jest to jednak wcale oznaka jego krystalicznej uczciwości, lecz raczej wyraz obawy, iż jeśli wda się w kłamstwa, może się w nich zaplątać, gdyż nie ma w tym wielkiego doświadczenia, a poza tym nie błyszczy nadmierną inteligencją, choć na pewno nie można go też nazwać człowiekiem głupim. Lepiej jednak mówić do niego wprost, bo zawoalowanych aluzji zwyczajnie nie zrozumie i nie dostrzeże w nich drugiego dna. Nie lubi żadnych gierek i nie akceptuje ich u osób, z którymi ma do czynienia. Na pewno nie obdarzy zaufaniem człowieka nadmiernie skrytego, który nie mówi wprost o swoich potrzebach i uczuciach. Koń jest również nieco nieokrzesany i nie ma wrodzonego wyczucia taktu, dlatego nieraz uchodzi za człowieka niezbyt dobrze wychowanego i niedyskretnego. Mimo to raczej nie zdarza się, by otoczenie go nie lubiło, gdyż powszechnie znana jest jego dobroć i gotowość niesienia pomocy każdemu, kto jej potrzebuje.

Miłość i związki:
Człowiek urodzony w tym znaku jest bardzo kochliwy i nieswojo czuje się, gdy akurat nie jest zakochany. Jest romantyczny i marzy o wielkiej miłości, ale często sam psuje swoje związki, gdyż nie umie okazać cierpliwości i chciałby od razu widzieć efekty swoich zabiegów, nie zwracając uwagi na fakt, iż ta druga osoba może potrzebować więcej czasu, by stworzyć z nim trwałą relację. Uważa, że jest wspaniałym partnerem, ale tak naprawdę wiele rzeczy można mu zarzucić, głównie to, iż najważniejsza jest dla niego fizyczna strona miłości oraz – że szybko nudzi się swoim partnerem, w efekcie jego związki raczej nie trwają długo.

Życie codzienne:
Nie można powiedzieć, by był to człowiek oszczędny i bardzo często ma kłopoty finansowe, które spowodowane są nawet nie jego nadmierną rozrzutnością, ale faktem, iż beztrosko podchodzi do wszelkich spraw, także finansowych. Pojęcie oszczędzania na przyszłość nie istnieje w jego słowniku, gdyż według niego nie ma potrzeby, by czegokolwiek sobie odmawiać w danej chwili jeśli akurat ma odpowiednie środki. Ponadto ma tak wysokie mniemanie o swoich zdolnościach, że nie zadowala się zwykła, banalną pracą, co również nie wpływa dodatnio na jego budżet. Jeśli chodzi o jego stosunki z towarzystwem, to są one jak najlepsze, gdyż człowiek ów kocha zabawę i nie lubi samotności. Doskonale czuje się wśród ludzi, a oni również niemal do niego lgną, podziwiając go za jego beztroskę i pogodę ducha, czym poprawia im nastrój. Nie poprzestają jednak tylko na zabawie, gdyż Koń potrafi się również przyjaźnić i zazwyczaj są to związki bardzo trwałe i mocne, opierające się wszelkim okolicznościom i trwające nieraz nawet całe życie. Na bycie dobrym rodzicem Koń jest zbyt roztargniony i jako taki nie umie wyegzekwować sobie posłuszeństwa od dzieci, a często nawet nie pamięta swoich poleceń, jakie im wydał. Jest również roztrzepany i hałaśliwy, co sprawia, iż dzieci biorą z niego przykład i zachowują się równie niespokojnie, co tworzy mieszankę wybuchową, od której otoczenie może dostać szału.

Koń – horoskop chińskiKoń i żywioły:

Koń – Woda
Jest urodzonym artystą – przejawia wiele rozmaitych talentów i jeśli będzie je rozwijał, może stać się sławny na cały świat. Ma wielkie poczucie humoru i łatwo nawiązuje z ludźmi przyjacielskie stosunki, dlatego nigdy nie czuje się samotny i stale jest otoczony wiernym gronem przyjaciół. Wybaczają mu nawet to, że czasem nie wie, gdzie leży granica dobrego smaku i może zachowywać się natarczywie lub niedyskretnie.

Koń – Drewno
Ma w sobie wiele spokoju i potrafi pohamować swoje emocje jeśli tylko widzi, że taka jest potrzeba, dzięki czemu nie pakuje się w kłopoty tak często jak inne Konie. Jest jednak bardzo naiwny i ludzie często go wykorzystują, a potem śmieją się z niego za plecami. On zupełnie nie ma tego świadomości albo tylko udaje, że o tym nie wie, przez co zawsze może zachować pogodną twarz i nie zdarza się, by miał zły nastrój.

Koń – Ogień
Posiada wielkie predyspozycje do osiągania szczytów swoich możliwości i tylko od niego zależy, czy będzie umiał zrobić z nich dobry użytek, bowiem ma takie same szanse na zrobienie wielkiej kariery, jak i na zupełne zmarnowanie swojego życia. Fakt, czy uda mu się osiągnąć sukces, zależy także od tego, na jakie natrafi okoliczności, ale jednak najważniejszą rolę odgrywa jego własne zaangażowanie.

Koń – Ziemia
Jest to człowiek stabilny emocjonalnie i w pełni zrównoważony. Jest wielkim konserwatystą jeśli chodzi o poglądy i nie uznaje najmniejszych odstępstw od zasad, które wyznaje. Często jest samozwańczym strażnikiem moralności i jego otoczenie nie ma wówczas z nim łatwego życia. Ma również tendencję do wyolbrzymiania swojej roli w społeczeństwie i nadmiernie skupia się na wszystkich szczegółach, drążąc wszelkie sprawy aż do znudzenia.

Koń – Metal
Człowiek ów bardzo szybko się nudzi tym, co ma, nawet ludźmi, dlatego stale poszukuje nowych podniet i mocniejszych wrażeń. Szybko się zakochuje, ale nigdy jego miłość nie trwa długo, gdyż jego zainteresowanie mija równie nagle, jak się pojawiło. Raczej nie można mieć nadziei, że się zmieni i lepiej nie wiązać z nim przyszłości.

 

Relacje z innymi znakami:

Koń – Szczur
Mają szansę na stworzenie zgodnego, harmonijnego związku tylko w przypadku, gdy obojgu będzie na tym zależało na tyle, że podejmą się prób nauczenia się słuchania drugiej osoby, co w ich przypadku na pewno nie będzie łatwe, gdyż oboje lubią mówić, a żadne nie lubi słuchać.

Koń – Wół
Raczej nie uda im się dojść do trwałego porozumienia, gdyż co jakiś czas będą między nimi wybuchać mniej lub bardziej poważne sprzeczki i kłótnie. Głównym powodem jest fakt, iż Wół lubi działać z rozmysłem i ma tendencje do powolnego reagowania, co doprowadza do szału impulsywnego i energicznego Konia.

Koń – Tygrys
Jest to jedna z lepszych możliwych konfiguracji, gdyż Koń będzie imponował Tygrysowi swoją lojalnością, on zaś może uwieść go swoją impulsywnością i niecierpliwością, która Koniowi będzie się wydawać nieomal egzotyczna.

Koń – Zając
Zając jest zdecydowanie zbyt powolny i flegmatyczny by Koń mógł to zaakceptować, zaś jemu na pewno nie będzie odpowiadała beztroska, jaką prezentuje Koń, więc na tym tle stale będą wybuchać spory i nieporozumienia.

Koń – Smok
Na pewno stworzą niebanalną parę, ale nie będzie to związek sielankowy. Najlepiej będą się dogadywać w zabawie, jeśli zaś pojawi się jakiś poważniejszy problem, nie ma gwarancji, że uda im się dojść do konsensusu i to może stać się przyczyną rozpadu relacji.

Koń – Wąż
Mogą się dogadać mimo swoich wad i wielu wybuchających między nimi nieporozumień, ale tylko pod warunkiem, że będą ze sobą szczerzy i nie dadzą sobie powodów do zazdrości. Najlepiej, by jak najwięcej czasu spędzali razem.

Koń – Koń
Związku uczuciowego raczej nie stworzą, gdyż zanadto cenią sobie wolność, mogą jednak obdarzyć się dużym zaufaniem na niwie zawodowej albo stworzyć doskonałą przyjaźń na wiele lat.

Koń – Koza
Jeśli zdecydują się na poważnie zaangażować w związek, mogą sobie wzajemnie ofiarować naprawdę wiele i oboje będą czerpać z tej relacji wielkie korzyści – tak wielkie, że nawet mogą ich sobie do końca nie uświadamiać.

Koń – Małpa
Mają szansę na dobry związek, ale muszą najpierw przetrwać długą fazę docierania się, która może obfitować we wzajemne pretensje i być areną walki o dominację. Jeśli żadne z nich nie będzie chciało ustąpić, nic z tego nie będzie, ale jeśli uda im się wypracować kompromis, mogą razem przeżyć życie.

Koń – Kogut
Nie będzie między nimi zgody, gdyż Kogut stale będzie wzniecał sprzeczki, choć trzeba przyznać, że umie kłócić się konstruktywnie, zaś Koń nie ma w tym wprawy, więc konflikty nie będą mieć dobrego zakończenia.

Koń – Pies
Bez względu na to, jaki charakter ma mieć ich związek, na pewno będzie udany, głównie ze względu na to, że jest między nimi niezwykła więź, która pozwala im porozumiewać się niemalże bez słów.

Koń – Świnia
Świnia może mieć wiele z tego związku, gdyż może ogrzać się w blasku sławy Konia i dużo się od niego nauczyć. Na pewno będzie umiała to docenić i odpowiednio się odwdzięczyć, więc może to być idealny związek, niekoniecznie zawodowy.

Reply