Kredyt hipoteczny nie taki straszny

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

W teorii kredyt hipoteczny dla zwykłych klientów zdaje się być nadto skomplikowanym produktem bankowym, ale….

Przy odrobinie chęci i niekoniecznie „mniszej” cierpliwości, jest możliwym ażeby bez jakichś większych kłopotów poradzić sobie samemu z wyborem właściwego miejsca, gdzie wziąć hipoteczny kredyt, załatwić wszelakie niezbędne formalności, wraz z doprowadzeniem spraw do szczęśliwego finału.

Cztery powodu dla których można wziąć kredyt hipoteczny.

Wystarczy jedynie zaznajomić się ledwie z kilkoma kluczowymi aspektami i … do dzieła!

1. Własna zdolność kredytowa

Przede wszystkim już na wstępie trzeba ocenić własną zdolność kredytową – co prawdą zrobią to w ostateczności sami pracownicy banku, niemniej jeśli chciałoby się  zaciągnąć hipoteczny kredyt w którymkolwiek z banków, to nie zmienia faktu, że najistotniejszym elementem jest zawsze osobista analiza / ocena, czy rzeczywiście stać mnie na kredyt hipoteczny? Może bowiem okazać się, że i owszem stać mnie za jakieś trzy miesiące, niestety już dalsza część spłat ratalnych nastręczy mi trudności. To istotny argument do powstrzymania się przed katastrofą finansową – bo przecież nie po to zaciąga się kredyt hipoteczny na zakup domu na (przykładowo) 30 lat, aby po 5 latach go bank zabrał, a sami żebyśmy byli zmuszeni do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

2. Patrzmy w przyszłość

Trzeba też jednak patrzeć w przyszłość wielowymiarowo, bo co jeśli przykładowo będąc bezdzietnym małżeństwem, zaplanujemy w mniej lub bardziej odległej przyszłości potomstwo? Albo co jeśli pracodawca nagle sam znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej i będzie zmuszony do wstrzymania pensji lub redukcji etatów, który obejmie również mnie? Istnieje zatem mnogość powodów jak widać, te rzeczywiści mogą boleśnie naruszać rodzinny budżet. Żaden bank wcale nie musi mieć takiej wiedzy przed udzieleniem kredytu hipotecznego. Dlatego podchodząc z głową jedynie, da się uwzględnić niepewne sytuacje już w fazie przygotowań do podpisania umowy o kredyt hipoteczny, zanim owe sytuacje miałyby szansę w ogóle zaistnieć. Uniknie się wówczas na pewno problemów z jakąkolwiek płynnością finansową, a tym samym z ewentualną spłatą zobowiązań względem kredytodawcy.

3. Kłamstwo ma krótkie nogi

Trzeba być wobec banku, a zwłaszcza samego siebie szczerym do bólu. Nie ma bowiem niczego gorszego, aniżeli fakt zatajania przed bankiem jakichkolwiek stałych zobowiązań, jedynie po to by otrzymać pozytywną decyzję, albo tworzenia pozorów jedynie po to by zwiększyć sobie zdolność kredytową. Kłamstwo ma krótkie nogi, dlatego prędzej czy później budżet domu zacznie odczuwać negatywne skutki ukrywanych przed bankiem stałych zobowiązań i wydatków. De facto, mogłoby się okazać że problem generalnie może przerosnąć zobowiązania, a wtedy egzekucja komornicza staje się widmem coraz bardziej realnym.

4. Prawidłowy wybór

Gdy kupujesz dom na kredyt, kup go również z głową, bo kredyt hipoteczny spłacać się będzie najpewniej przez najbliższe 20 / 35 lat. Tym samym dobrze jest wybrać najlepszy dom, mieszkanie. Niechaj zakupiona nieruchomość będzie rzeczywiście tą wymarzoną i wygodną. W obecnych trendach najpopularniejszym, a i wydaje się też być najrozsądniejszym jest zakup domu na przedmieściach albo na wsi. Zresztą samych możliwości w istocie jest bardzo wiele, każdy ma szansę wybierać coś idealnego na własną kieszeń.

Reply