Majówka z rodziną

majówka

Majówka z rodziną

Po długiej zimie warto zdecydować się na odpoczynek, ale najlepiej aktywny, w dodatku razem z rodziną. W tym roku wystarczy wziąć trzy dni wolnego, aby cieszyć się naprawdę długim, bo aż dziewięciodniowym weekendem. Warto spędzić ten czas z rodziną i zasmakować nowych przygód.

Dziś kilka pomysłów na majówkę z rodziną. Zapraszam do lektury i szukania inspiracji na majowy weekend!

Gdzie pojechać na majówkę?

To pytanie nurtuje niejednego rodzica i małżonka. Poniżej kilka propozycji na udany urlop w kraju. Oto one.

Góry Świętokrzyskie to idealne miejsce dla dzieci, które poczują się jak mali odkrywcy, zwłaszcza gdy pokażemy im ostatnie odkrycie śladów tetrapoda – dinozaura w rezerwacie Zachełmie. Na pewno spodoba im się również zabawa w pobliskim Jura Parku w Bałtowie, gdzie zobaczą ślady i szkielety dinozaurów, pooglądają filmy w kinie panoramicznym i pojeżdżą górską kolejką. Po takim zwiedzaniu i frajdzie zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, warto udać się na wycieczkę nowo otwartym Świętokrzyskim Szlakiem Archeo-Geologicznym, który łączy najciekawsze punkty na mapie regionu i pozwala zobaczyć na własne oczy to, co znamy z podręczników. Są to m.in. dąb Bartek czy gołoborza na Łysej Górze.

Również niesamowitą przygodą dla całej rodziny będzie spacer po korytarzach kopalni w Krzemionkach Opatowskich. Wielkie wrażenie robią złoża niepowtarzalnych krzemieni pasiastych, z których robi się biżuterię, bardzo modną wśród celebrytów.

Gdynia – rozrywki polskiego morza

Jeśli zatrzymamy się w jednym z gdyńskich hoteli, na pewno nie ominą nas żadne atrakcje Trójmiasta. Jeśli dzieci wola zabawę, można je zostawić pod opieką hotelowych animatorów, którzy zapewnią im rozrywkę, a sami rodzice w tym czasie mogą wyskoczyć na rowery. Na dwóch kółkach warto skierować się na nadmorską promenadę, skąd łatwo dojechać do Sopotu. To bardzo urokliwe miejsce, pełne XIX-wiecznych kawiarenek i małych galerii sztuk. Wracając, warto zahaczyć o centrum Gdyni, gdzie znajdują się cuda modernizmu z lat 30., kiedy Gdynia była polskim oknem na świat.

Dolny Śląsk

Niezwykłe miejsce białych dam i wybuchowych atrakcji. W okolicach Jeleniej Góry sławą cieszy się Dolina Pałaców i Ogrodów, szlak usłany zamkami, z których każdy ma ciekawą historię i lokalną białą damę. Pięknie odnowione wnętrza, restauracje z regionalnym jedzeniem i przejażdżki z przewodnikiem to jedne z wielu atrakcji. Warto wybrać się na Polanę Jakuszycką, gdzie odbywa się świetna zabawa na biegówkach. Dla mężczyzn też się coś znajdzie – w Kamiennej Górze odbywa się co roku widowiskowy rajd pojazdów militarnych. W wielu miasteczkach i miastach Dolnego Śląska odbywają się pikniki historyczne , w których biorą udział co roku dziesiątki osób.

Miejsc do zabawy i odpoczynku nie brakuje, trzeba tylko dokładnie czytać i umieć szukać. Udanego majowego weekendu!

Reply