Napoje oczyszczające cerę

To niebanalny sposób na poprawę stanu cery, stanowiący doskonałe uzupełnienie wizyt u kosmetyczki oraz domowych zabiegów.

  1. 1.      Napój drożdżowy.

Nie od dziś wiadomo, że drożdże zawierają ogromne ilości witamin z grupy B, które mają właściwości szybszego gojenia skóry oraz działanie przeciwzapalne. Dzięki temu przyspieszają gojenie się zmian trądzikowych, czyniąc skórę gładką i pozbawioną wyprysków.

Aby przygotować napój z drożdży, trzeba do ich 2 dag dodać łyżeczkę cukru i rozpuścić to w 125 ml przegotowanej, przestudzonej wody. Trzeba chwilę odczekać do momentu, gdy na powierzchni płynu pojawi się pianka. Taki roztwór należy pić raz dziennie przez okres 6 tygodni.

  1. 2.      Napój z zielonej glinki.

Zielona glinka jest bogata w związki krzemu ograniczającego wydzielanie przez skórę sebum, sprawi zatem, że twarz nie będzie się przetłuszczać, a więc zniknie problem nieestetycznego błyszczenia się nosa, brody i czoła.

Do przygotowania napoju potrzebna jest łyżka glinki (można ją kupić w sklepach zielarskich). Należy ją rozpuścić w szklance letniej, przegotowanej wody. Pić 3 razy dziennie przez co najmniej miesiąc.

  1. 3.      Napój cytrynowy.

Zawiera wielkie ilości witaminy C, która jest antyutleniaczem, dzięki czemu skóra pozbędzie się toksyn i wolnych rodników, które powodują nasilanie się różnego rodzaju stanów zapalnych. Poprawi się również jej elastyczność oraz koloryt.

By przygotować taki napój, do szklanki chłodnej, przegotowanej wody wystarczy dodać sok wyciśnięty z połówki cytryny. Należy pamiętać, aby pić napój na czczo, minimum przez 3 tygodnie.

Reply