Ochrona przed chorobą

Jesień już za pasem, zima zbliża się, co raz to większymi krokami. Patrząc na aurę za oknem, wielu powie, że już nadeszła. Nadszedł okres bardzo trudny dla naszych organizmów. Statystycznie właśnie teraz następuje najwięcej zachorowań. Któż z nas nie zna tego uczucia, gdy łamie nas przeziębienie.

Katar, kaszel, grypa

Przyznać trzeba zgodnie, że o tej porze roku, pojawia się te uczucie najczęściej. Co chwile słyszymy, że ktoś kicha, ma katar, kaszel, że grypa, że przeziębiony. Niestety, dla naszych organizmów to bardzo ciężki czas. Wiele osób stara się unikać tych wszelakich chorób, mniejszych, czy też większych. U jednych to skutkuje, u innych zupełnie nie działa. No i tutaj rodzi się pytanie, czy faktycznie istnieją jakieś sposoby na to, aby uchronić się przed przeziębieniem, czy też grypą. Jedni powiedzą, że tak, inni, że nie i bez sensu marnować czas na takie starania. Lekarze jednak raczej zgodnie twierdzą, że można się ustrzec przed przeziębieniem, czy też grypą, a nawet, jak już się je złapie, to objawy będą znacznie mniej dokuczliwe. Co zatem zrobić, aby ograniczyć skutki, a może i nawet nie nabyć żadnej choroby w tym ciężkim dla nas czasie. Na sam początek można powiedzieć, że warto żyć zdrowo. Ojj..wiele osób podniesie krzyk. Ale jak dla niektórych niestety, ale zdrowy tryb życia, tzn. zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna to podstawa. Mało, kto zdaje sobie sprawę, jak to dużo w obronie przed przeziębieniem, przed grypą.

Zdrowa żywność i ćwiczenia

Warto, zatem postawić, na co dzień na takie zdrowe życie. Na pewno, w tych newralgicznych okresach, jesieni między innymi, warto postawić na dostarczanie dodatkowych dawek witamin. Więcej warzyw, owoców, jeśli trzeba to nawet witaminowe suplementy diety warto zażywać przez jakiś czas. Po za tym, nie zapominajmy, aby niezależnie od pogody zażywać choćby półgodzinnego spaceru. Dla naszych organizmów to bardzo ważne. Istotne jest też, aby odpowiednio się ubierać. Nie możemy wychładzać organizmu, ale pamiętajmy również, że przegrzewanie go również nie jest dla nas zdrowe. Także, ubierajmy się odpowiednio do tego, jaka mamy za oknem aurę. Ciepła herbata z cytryną i miodem, potrawy z czosnkiem, z cebulą, to także jak najbardziej wskazane. Dzięki temu w naturalny sposób zwiększamy odporność naszych organizmów. Jeśli te wszystkie rzeczy będziemy mieli na uwadze i postaramy się do nich zastosować możemy być mile zaskoczeni. Wielce, bowiem prawdopodobne jest, że przeziębienie i grypa nas ominą w tym sezonie, a nawet, jeśli już zachorujemy, to objawy będą znaczenie mniej uporczywe. Zatem, warto się zastanowić i zastosować do tak mało problematycznych rad. A jeśli już nas jakieś przeziębienie łapie, to najlepiej, jak czym prędzej zażyjemy polopirynę, do tego podwójną dawkę witamin i położymy się do łóżka, aby się zagrzać, wypocić. Wtedy przeziębienie szybko przejdzie. No w końcu warto o swoje zdrowie zadbać, powyższe rady na pewno nikomu nie zaszkodzą, zatem stosujmy je, na co dzień i cieszmy się i jesienią i zimą, bo przecież te pory roku mają także swoje uroki.

Reply