Piękna trzydziestoletnia

Cera kobiety około trzydziestoletniej wymaga już wzmożonej uwagi – staje się cieńsza, traci wilgotność, elastyczność, zaostrzają się rysy, mniej wyrazisty staje się kontur twarzy, mogą się też pojawić kłopoty z pękającymi naczynkami i nadwrażliwość skóry na agresywne środowisko zewnętrzne.

Nie wystarczy dotychczasowa pielęgnacja – czas na zmiany, które będą miały na celu zapobieganie powstawaniu zmarszczek mimicznych i poprawią kondycję skóry.
 

Problemy cery trzydziestolatki

 
Do największych problemów cery trzydziestolatki należą wspominanie już zmarszczki mimiczne – zwłaszcza kurze łapki wokół oczu, linie między brwiami, bruzdy nosowo-wargowe itp., sprawiające, że twarz nabiera groźnego wyglądu, a także nadwrażliwość cery, objawiająca się pieczeniem, pajączkami na skórze itp.
 

Pielęgnacja cery trzydziestolatki

 
Trzydziestolatka powinna szczególną uwagę zwrócić na stosowany przez siebie krem. Te lekkie warto zastąpić preparatami z witaminą C oraz E, koenzymem Q10, które zwalczają wolne rodniki przyspieszające starzenie. Konieczny jest filtr ochronny – przynajmniej SPF 15, neutralizujący szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego, a także dokładny demakijaż przed nocnym odpoczynkiem. Warto też zacząć stosować delikatne kremy przeciwzmarszczkowe, przyspieszające odnowę skóry. Dobrze, by zawierały retinol oraz kwas glikolowy. Konieczna jest też pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu. Od czasu do czasu warto też udać się na zabieg mikrodermabrazji, rozjaśniający i regenerujący skórę, odblokowujący pory i ograniczający ich widoczność.

Reply