Pies – horoskop chiński

Pies – horoskop chiński

Pies – horoskop chiński

Lata Psa: 1910-1922, 1934-1946, 1958-1970, 1982-1994, 2006-2018, 2030-2042

Opis ogólny:
Człowiek urodzony w tym znaku jest ogromnie życzliwy i przyjacielsko nastawiony do absolutnie wszystkich ludzi, z jakimi ma styczność. Bardzo chce pomagać innym i często taką właśnie misję czyni sensem swojego życia. Nie mógłby wprost funkcjonować bez dawania siebie innym i uważałby wtedy, że jego życie jest niepełne. Gotów jest wręcz służyć ludziom i nigdy nie czuje się poniżony. Zawsze posłusznie wywiązuje się ze swoich obowiązków, nawet tych najbardziej nielubianych i jest ogromnie odpowiedzialny. Kiedy coś sobie postanowi albo komuś obieca, nie ma takiej siły, która mogłaby go zmusić do odstąpienia od tego. Działa w pełni bezinteresownie i nie oczekuje za swe czyny nawet zwykłej wdzięczności. Do tego bardzo ważne są dla niego zasady moralne i nie łamie ich nawet wówczas, gdy mogłoby mu to dać wielkie korzyści. Jest godny zaufania i można mu powierzyć największy sekret i mieć pewność, że nigdy go nie zdradzi, a przy tym wcale nie trzeba wymagać na nim takiej obietnicy, bo dla niego to się rozumie samo przez się. Wyróżnia się również wielką tolerancyjnością, dlatego każdy w jego towarzystwie czuje się w pełni swobodnie, wiedząc, że człowiek ów nie będzie go oceniał i nie potępi za najgorszy nawet czyn. Wszystko to sprawia, że ludzie do niego lgną i często wręcz za nim przepadają. Wiedzą, że mogą na niego zawsze liczyć, niestety jednak zawsze jest obok niego jakaś osoba, która zechce niecnie wykorzystać jego łatwowierność. Nawet jeśli zdarzy się tak kilkukrotnie, Pies nie wyciągnie z tego nauczki na przyszłość i nie zacznie uważniej przyglądać się ludziom, którym udziela swojego wsparcia, gdyż po prostu nie leży to w jego naturze.

Charakterystyka:
Dla tego człowieka bardzo ważne jest, by ludzie go akceptowali i lubili. Sam przyjmuje wszystkich bez zastrzeżeń takimi, jacy są. Gotów jest każdemu pomagać, w czym nieraz ma skłonność do przesady i ma opinię służalczego, niektórzy zaś mogą tę jego cechę odbierać jako chęć przypochlebienia się, ale jego intencje są zawsze czyste, a działanie w pełni bezinteresowne. Człowiek ów nie lubi niepotrzebnie ryzykować i kiedy tylko jest taka możliwość, angażuje się w jasne, nieskomplikowane sytuacje, bo w takich czuje się najpewniej. Niestety jednak jest mało odporny na porażki i kiedy przydarzy mu się coś takiego, na długi czas pozostawia to w nim obawę przed kolejnym tego typu zdarzeniem, co niemal uniemożliwia mu sprawne działanie. Jest również dość tchórzliwy i jeśli nie będzie czuł przy sobie wsparcia drugiej, bardziej odważnej i przedsiębiorczej osoby, może mieć skłonność do lekkomyślnych posunięć, które są wyrazem jego niestabilności emocjonalnej i rozchwiania psychicznego. Niezbyt dobrze wychodzi mu podejmowanie ważnych życiowych decyzji i koniecznie potrzebuje kogoś, kto będzie go nieomal prowadził za rękę przez kręte ścieżki jego życia.

Miłość i związki:
Wprawdzie Pies bardzo lubi być zakochany i pragnie miłości, ale większą radość i satysfakcję dają mu przyjaźnie, gdyż są mniej skomplikowane i nie nastręczają w jego przypadku żadnych problemów, związanych chociażby z poczuciem niepewności i niestabilności. Najważniejsze jest dla niego towarzystwo drugiej osoby, gdyż bardzo źle czuje się kiedy jest samotny, dlatego może mu wystarczyć uczucie wyłącznie platoniczne. W związku bardziej zależy mu na zaspokajaniu potrzeb partnera niż swoich własnych i mało skupia się na sobie. Jest w stanie podjąć wiele wyrzeczeń i zrezygnować z nawyków byle tylko sprostać oczekiwaniom swej drugiej połówki i uczynić związek jak najdoskonalszym. Gdy znajdzie prawdziwą miłość, jest zdolny dochować jej wierności przez całe życie, ale tylko pod warunkiem, że stale będzie zapewniany, iż jest kochany, niekoniecznie słowami. Jeśli zaś nie będzie miał tej pewności, fatalnie będzie znosił taką sytuację i z pewnością prędzej czy później zechce uwolnić się z tej niesatysfakcjonującej relacji. Niestety jednak jego problem polega na tym, iż pozostawanie z nim w związku wcale nie jest taką sielanką, jak mu się wydaje, mimo iż podejmuje wiele starań. Spokój i harmonię burzą głównie jego podejrzenia i wybuchy niepohamowanej zazdrości i potrafi tym tak skutecznie zatruć życie swemu partnerowi, że po jakimś czasie może on całkowicie stracić dla niego wszelkie uczucia.

Życie codzienne:
Mimo iż Pies bardzo pragnie przyjaźni, niejednokrotnie uznając ją za najważniejszą wartość w swoim życiu, zazwyczaj nie ma zbyt wielu przyjaciół, ale za to takich, na których może liczyć w każdej sytuacji i są to związki na całe życie. Jest bardzo otwarty na innych i towarzyski, nie znosi spędzać czasu w samotności, gdyż wówczas nie jest w stanie niczym się cieszyć. Uwielbia także dzieci, nie tylko swoje, a kiedy już je posiada, jest doskonałym rodzicem, choć czasem jest też nadmiernie pobłażliwy i pozwala wejść sobie na głowę. W pracy również sprawdza się bardzo dobrze, gdyż jest sumienny, odpowiedzialny i obowiązkowy. Najlepiej czuje się tam, gdzie działa wespół z innymi ludźmi, gdyż wtedy osiąga najlepsze efekty i pracuje najwydajniej. Bardzo nie lubi za to pełnić roli kierowniczej i nigdy się do tego nie garnie, a jeśli zostanie mu to z góry narzucone, niezbyt dobrze radzi sobie w takiej roli i potrzebuje wsparcia ze strony życzliwych osób.

 

Pies – horoskop chiński Pies i żywioły:

Pies – Woda
Człowiek ów ma bardzo pogodny charakter i wyprowadzenie go z równowagi niemal graniczy z cudem, gdyż mało kto potrafi tak panować nad swoimi emocjami jak on. Stale jest odprężony i jego dobry nastrój udziela się całemu jego otoczeniu, dlatego jest bardzo pożądany w towarzystwie jako osoba, która każdemu potrafi poprawić nastrój. Z tego też powodu dużo mu się wybacza, a trzeba przyznać, że wcale nie jest krystaliczną osobą.

Pies – Drewno
Ma wiele talentów, które rozchodzą się wielu kierunkach, a jeśli będzie je rozwijał, ma szansę na zrobienie wspaniałej kariery. Posiada również bardzo mocno rozwiniętą intuicję, która znacząco ułatwia mu porozumiewanie się z ludźmi. Najważniejsza jest dla niego rodzina i o nic tak się nie troszczy, jak o dobro swoich najbliższych.

Pies – Ogień
Jest najbardziej szalonym z Psów. Ma barwną, niebanalną osobowość i zadziwia ludzi swoim sposobem bycia. Jest także bardzo życzliwy dla innych i ma w sobie wielkie pokłady miłości, którą gotowy jest obdarzać swoje otoczenie. Uwielbia zwłaszcza dzieci i ma do nich anielską cierpliwość, a one odwdzięczają mu się szczerą miłością. Ma również wielu oddanych przyjaciół, którzy gotowi są pomagać mu w każdej sytuacji.

Pies – Ziemia
Jego najbardziej wyraźną cechą jest opanowanie. Zależy mu na zrobieniu kariery i zapewnieniu swojej rodzinie wysokiego standardu życia. Ma duże predyspozycje do osiągnięcia znacznego sukcesu i rzadko zdarza się, by nie umiał ich wykorzystać.

Pies – Metal
Najważniejsze jest dla niego zapewnienie bezpieczeństwa we wszystkich aspektach swojej rodzinie i w jej obronie potrafi być naprawdę groźny. Ma zasady, których twardo się trzyma i nie odstępuje od nich bez względu na okoliczności, ale też bardzo zależy mu na akceptacji i sympatii otoczenia i wiele jest w stanie zrobić, by to osiągnąć.

 

Relacje z innymi znakami:

Pies – Szczur
Na pewno będzie się między nimi dobrze układało. Szczurowi bardzo zależy na dominacji i chce rządzić w każdym aspekcie wspólnego życia, a Pies nie ma nic przeciwko temu, by się mu podporządkować. Może jednak dochodzić do wielu sprzeczek, gdyż każdy problem oboje muszą obgadać, ale jednocześnie w tym tkwić będzie ich siła, bo za każdym razem będą dochodzić do porozumienia.

Pies – Wół
Raczej nie mają szans na związek uczuciowy, ale mogą być dobranymi partnerami na niwie zawodowej, pod warunkiem jednak, że będą zmierzać w tym samym kierunku i prezentować mniej więcej zbieżny tok myślenia.

Pies – Tygrys
Nad Tygrysem jest dość ciężko zapanować, ale Pies jest na tyle rozsądny, że z pewnością mu się to uda, więc mają bardzo duże szanse na dożycie wspólnie późnej starości.

Pies – Zając
Doskonała konfiguracja, gdyż będą się darzyć wzajemnym szacunkiem i będzie im zależało, by zrozumieć drugą osobę. Mogą stworzyć doskonały duet we wszystkich dziedzinach życia.

Pies – Smok
Te dwa znaki od zawsze darzą się antypatią, której w żaden sposób nie da się uzasadnić, tym bardziej więc niemożliwe jest, by ją przemóc. Taki zestaw nie sprawdzi się w żadnej dziedzinie życia, więc raczej nie mają po co próbować się ze sobą dogadać.

Pies – Wąż
Mimo iż Wąż lubi intrygi i inne znaki nie mogą mu z tego powodu zaufać, Pies wierzy w jego lojalność i nie będzie go zamęczał podejrzeniami, co dla Węża będzie prawdziwym ewenementem i z pewnością będzie umiał to docenić.

Pies – Koń
Rzadko spotyka się tak doskonałe porozumienie, jakie występuje między tymi dwoma znakami. Rozumieją się niemal bez słów, idealnie wyczuwają swoje nastroje i zawsze wiedzą, czego druga strona oczekuje, dlatego mogą razem zawojować świat, bez względu na to, jaki związek między nimi zaistnieje.

Pies – Koza
Na pewno będzie między nimi wiele szacunku oraz tolerancji, ale raczej nie mogą liczyć na głębsze zrozumienie swoich osobowości i nie będzie między nimi gorącego uczucia.

Pies – Małpa
Raczej do siebie nie pasują, ale od każdej zasady są wyjątki, zatem jeśli uda im się znaleźć jakąś płaszczyznę porozumienia, być może stworzą zgodny związek w jakiejś dziedzinie życia.

Pies – Kogut
Kogut jest zbyt emocjonalny, by Pies mógł to wytrzymać na dłuższą metę. Wprawdzie na pewno będzie próbował czekać na spokojniejszy okres, ale kiedyś jego cierpliwość się skończy, więc nie wróży to dobrze na przyszłość.

Pies – Pies
Zależnie od okoliczności, albo wybuchnie między nimi nieokiełznana i pełna namiętności miłość, albo też zostaną zaprzysięgłymi wrogami do grobowej deski. Jeśli spotka ich miłość, nie ma gwarancji, że uda im się długo ze sobą wytrzymać, ale na pewno nie będzie to związek, jakich wiele.

Pies – Świnia
Raczej nie będzie między nimi otwartych konfliktów, ale nie będą zbyt dobraną parą jeśli chodzi o podejście do kwestii finansowych – Świnia słynie ze swej rozrzutności, której oszczędny Pies nie będzie umiał zaakceptować.

Reply