Plażowy niezbędnik

plaza

Plażowy niezbędnik

Słona woda, wiatr, słońce… Czekamy na wakacje cały rok i wreszcie dzień wyjazdu zaczyna być coraz bliżej nas. Ale żeby przyjemnie i bezpiecznie plażować warto jest najpierw zastanowić się co trzeba ze sobą zabrać w podróż. Bardzo duża ilość promieni słonecznych może zmienić reakcje Twojej skóry.

Co więc powinniśmy zabrać ze sobą na plażę?

Wskazówki, co zabrać ze sobą na plażę

 1. Kosz plażowy – jest on niezwykle wygodny, a do tego ładnie się prezentuje. Pomieści wszystkie niezbędne rzeczy!
 2. Pomadka z filtrem UV – skóra ust jest niezwykle cienka i delikatna. Nie zapominaj o jej ochronie!
 3. Okulary przeciwsłoneczne – używaj tych z filtrem słonecznym. Najlepiej kupować je u optyka, te ze straganu bardziej szkodzą niż pomagają!
 4. Krem z filtrem UV – bezwzględny niezbędnik. Najlepiej zaopatrz się w dwa rodzaje filtrów – ten o wyższym faktorze (SPF 50 lub 30) i o niższym (SPF 15). Opalanie zawsze zaczynaj stopniowo od najwyższych filtrów, potem stopniowo schodź w dół. Wtedy na pewno nie poparzysz skóry.
 5. Wodoodporna kredka do oczu – nawet na plaży możesz kusić spojrzeniem. Umożliwi ci to wodoodporna kreda, dzięki której kąpiele w morzu nie sprawią „efektu pandy”.
 6. Wodoodporny tusz do rzęs – jego zalety są identyczne jak w przypadku kredki. Pięknie otwiera spojrzenie.
 7. Fluid z filtrem – zazwyczaj są one wodoodporne, posiadają wysoki filtr słoneczny. Można je porównać do kremu z filtrem, ale ich największą zaletą jest krycie naszych niedoskonałości.
 8. Mgiełka do ciała – to świetny kosmetyk: odświeża ciało, a do tego pięknie pachnie!
 9. Antybakteryjny żel do mycia rąk – na plaży z pewnością się przyda, a zajmuje mało miejsca w torbie.
 10. Antyperspirant – dzięki temu kosmetykowi nie będziesz na plaży zalewać się potem! Zapewni ci uczucie świeżości przez cały dzień.
 11. Chusteczki do higieny intymnej – są w małym, nie zajmującym dużo miejsca opakowaniu. Po morskich kąpielach z pewnością się przydadzą.
 12. Żel do prysznic – wiele hoteli posiada swoje mydła lub żele, ale po plażowaniu warto umyć się preparatem o delikatnym działaniu, aby nie podrażnić dodatkowo skóry.

Reply