Sposoby na przedawkowanie alkoholu

Skutki przedawkowania alkoholu są wszystkim znane, bo chyba nie ma osoby, która raz w życiu nie przeżyłaby stanu popularnie nazywanego kacem.

Częściej nawet jest on skutkiem zmieszania różnego rodzaju alkoholu niż zbyt dużych jego ilości, dlatego najważniejszym zaleceniem jest picie tylko jednego rodzaju alkoholu podczas przyjęcia, jeśli chce się uniknąć porannych problemów. Nie zawsze jednak jest to możliwe, zatem warto przyswoić sobie kilka ważnych wskazówek, które pomogą przezwyciężyć złe samopoczucie dzień po imprezie.

Lepsze samopoczucie dzień po imprezie

Jeśli to możliwe,  po powrocie z przyjęcia dobrze jest zjeść talerz ciepłej zupy bądź przynajmniej napić się czegoś ciepłego. Zupa jest doskonałym rozwiązaniem także rano, ponieważ uzupełnia wypłukane przez alkohol sole mineralne, wzmacnia organizm, a ponadto jest na tyle lekka, że nie wywoła mdłości jak cięższy posiłek, na który raczej nikt nie będzie miał ochoty, przynajmniej w początkowych godzinach. Zupa powinna być nietłusta, ale pożywna, jak na przykład rosół, bądź tez lekko kwaśna, na przykład ogórkowa.

Kolejnym krokiem powinien być letni prysznic, najlepiej z dodatkiem żelu o zapachu cytrusowym, który dodaje energii i poprawia samopoczucie. Warto tutaj wspomnieć, że chodzi przede wszystkim o usunięcie zapachu dymu papierosowego, którego raczej trudno uniknąć podczas imprez, dlatego równie ważne jest umycie włosów, na których zapach ten osiada najmocniej. Może to dziwić, jednakże usunięcie poimprezowych zapachów potrafi zdziałać cuda i człowiek po takim zabiegu czuje się jako nowo narodzony.

Wiele osób w myśl zasady „klin klinem” poleca leczenie skutków przedawkowania alkoholu tym samym, czyli na przykład zimnym piwem, ale nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na wątrobę, osłabioną nocnym szaleństwem. Lepiej pić za to wodę mineralną bądź soki owocowe i warzywne, najlepiej rozcieńczone wodą. Soki warzywne z pewnością postawią każdego na nogi za sprawą witamin i soli mineralnych, a także znakomicie ugaszą pragnienie. Nocną imprezę należy także koniecznie odespać. Najlepsza będzie popołudniowa drzemka regeneracyjna, ponieważ mało kto jest w stanie spać po kilku godzinach spędzonych na przyjęciu.

Reply