Tempo wykonywania ćwiczeń a spalanie tłuszczu

ćwiczenia

Tempo wykonywania ćwiczeń a spalanie tłuszczu

Jeżeli ćwiczysz regularnie na siłowni lub w domu, ale nie osiągasz satysfakcjonujących efektów, czas wprowadzić zmiany.

Nie zniechęcaj się do aktywności fizycznej, bo w żadnym wypadku nie powinno się z niej rezygnować, ale przyjrzyj się tempu, w jakim wykonujesz ćwiczenia.

Zmieniaj rytm ćwiczeń!

Udowodniono bowiem, że tempo wykonywanych ćwiczeń ma bardzo duży, jeżeli nie kluczowy wpływ na skuteczność terapii odchudzającej.

Intensywne, forsowne ćwiczenia wykonywane naprzemiennie z mniej męczącymi i nie stanowiącymi obciążenia dla organizmu powodują znacznie szybsze spalanie tłuszczu niż tradycyjna gimnastyka lub aerobik.

Do takich wniosków doszli ostatnio amerykańscy uczeni, którzy przez 10 tygodni obserwowali dwie grupy odchudzających się. Każda z nich uczestniczyła w zajęciach pięć razy w tygodniu po 45 minut.

Jedna z grup stosowała nową technikę nazywaną „rest and go” (odpoczywaj i ćwicz), w której tempo ćwiczeń na przemian ulegało spowolnieniu lub przyspieszeniu.

Druga zaś wykonywała wyłącznie jednostajne rytmiczne ruchy o podobnym stopniu intensywności. Trzykrotnie lepsze wyniki w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej osiągnęła grupa stosująca nową metodę.

Okazało się, że ćwiczenia relaksacyjne i pobudzające wykonywane na zmianę nie tylko sprzyjają chudnięciu, ale również uatrakcyjniają zajęcia. Zapobiegają więc znużeniu i przemęczeniu, które często towarzyszą monotonnemu wysiłkowi fizycznemu.

Reply