Woda filtrowana
Każdy wie, że organizm człowieka składa się w 70 % z wody i aby prawidłowo funkcjonować, trzeba jej dostarczać około 2 litrów dziennie. Niestety, zazwyczaj pijemy wodę z kranu, nie wiedząc tak naprawdę, jakie związki zawiera.
Dlatego dzisiaj mamy dla was nieco informacji na temat wody i jej filtrowania. Zapraszamy do lektury!
Kranówka pod kontrolą
Woda kranowa nie cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Ponad połowa deklaruje brak zaufania co do jej bezpośredniego picia i możemy mieć tu rację.
Najczęściej drażni nas smak i zawarty w niej zapach chloru, który jest potrzebny do dezynfekcji – eliminuje drobnoustroje, m.in. bakterie E. coli. Paradoksem może być to, że wierzymy, że jej zagotowanie wyeliminuje wszystkie problemy. Nic bardziej mylnego – gotowanie wody nie wpływa na zmianę składu chemicznego wody, nie uczyni jej zdrowszą czy smaczniejszą.
Filtracja
Nie każdy wie, że o wiele skuteczniejszym sposobem na poprawę jakości kranówki jest jej filtrowanie. Dzięki swoim właściwościom filtry i dzbanki filtrujące potrafią w niemal 100% oczyścić wodę kranową z chloru i wielu innych szkodliwych związków. Otrzymujemy wodę idealną do zaspokojenia pragnienia, parzenia kawy i herbaty, gotowania obiadów.
Różnica w smaku będzie natychmiastowa, a dodatkowo na dnie naszego czajnika kamień nie będzie się gromadził tak szybko, jak to było do tej pory. Warto pamiętać, że korzystanie z filtrów lub dzbanków filtrujących jest nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. Mniej kupionych plastikowych butelek z wodą oznacza ograniczenie odpadów PET i zredukowanie negatywnego wpływu ich utylizacji na środowisko naturalne.
Do wyboru mamy dzbanki do filtracji lub same filtry zakładane do kranu.
Dzbanki są wygodne i praktyczne w użyciu, wystarczy wlać wodę z kranu i odczekać kilka chwil. Niektóre dzbanki dodatkowo wyposażone są w minerały, takie jak magnez, które dodatkowo wzbogacają oczyszczoną wodę.
Filtry na kran bezpośrednio oczyszczają wodę przy wlewaniu do kubka czy czajnika. Obniżają twardość wody i polepszają jej jakoś,ć usuwając ołów, chlor i kadm niemal w 90 %.