Wybieramy ślubne dodatki

Przed decyzją i kupnem dodatków ślubnych warto pamiętać o kilku sprawach. Sprawdź, co musisz wiedzieć i co mieć na uwadze w wyborze dekoracji ślubnych.

Dekoracja Kościoła

Zanim wkroczymy do Kościoła z całym pękiem przeróżnych dodatków warto wcześniej z księdzem lub w Biurze Parafialnym ustalić kilka szczegółów. Przedstaw księdzu swoją koncepcję dodatków, opowiedz o nich ze szczegółami, a następnie spytaj, czy nie ma nic przeciwko. W przypadku, gdy tego samego dnia śluby mają także inne pary można liczyć się z nieco mniejszymi kosztami.

Jeśli oprawę dekoratorską powierzamy specjalistom albo florystkom spytajmy, ile czas potrzebują na przygotowania i następnie sprzątnięcie dodatków. Niekiedy może dojść do sytuacji, w której niemożliwe okaże się wykonanie własnej aranżacji z powodu zbyt krótkiego czasu poświęconego na ten cel.

W sytuacji, kiedy pragniemy oryginalności i nietuzinkowych dekoracji i dlatego marzy nam się prezent helowy pod Kościołem, miejmy na uwadze, że tego rodzaju dekoracja ma szansę być zrobiona jedynie przy ładnej pogodzie.

W rozmowie z Księdzem zapytaj o dekorację klęczników oraz krzeseł. Może się okazać, że będą tak pięknie i efektownie wyglądały, że dodatkowe dekoracje będą je oszpecały. Niekiedy krzesła i klęczniki dekorują siostry.

Dekoracja sali

Jeszcze przed podpisaniem umowy z właścicielem lokalu, w którym odbędzie się zabawa weselna ustal szczegóły dotyczące poszczególnych składników, które wchodzą w skład kwoty wynajmu. Niekiedy zdarza się, że Młoda Para jedzie obejrzeć przygotowaną na wesele salę i jest pełna zachwytu ilością i rodzajem dodatków. Automatycznie wyobrażają sobie, że u nich też tak będzie. Dopiero potem – zazwyczaj po fakcie – okazuje się, że dekorację, którą oglądali para robiła we własnym zakresie i z własnych środków. Czasami może się zdarzyć, że zleciła obsłudze restauracji, ale za dodatkowymi opłatami. W przypadku nieco ograniczonych kosztów albo z uwagi na posiadane artystyczne umiejętności możesz dekorację wykonać samodzielnie. Jednak ustal to wcześniej z właścicielem lokalu, a także dowiedz się wszelkich szczegółów, jak na przykład kiedy można rozpocząć dekorowanie i jaki jest czas po weselu przeznaczony na jej usunięcie.

Można na salę wybrać się z dekoratorem, który swoim fachowym okiem oceni możliwości danej aranżacji do waszych oczekiwań. Czasem może się zdarzyć, że pewne rzeczy z praktycznego punktu widzenia będą niemożliwe do wykonania. Jednak z tym zadaniem najlepiej zmierzy się specjalista w tej dziedzinie. A może podpowie jakieś inne, ciekawsze rozwiązania, które wcześniej nie przyszły nam do głowy?

Jeśli właściciel przekonuje was, że w cenie wynajmu lokalu wliczone są kwiaty, to jednak nie dajcie się omotać i poproście o szczegóły. A dokładnie można zażądać o zdjęcia tych kompozycji. Prawdziwym rozczarowaniem może okazać się, że zamiast pięknych, bogato zdobionych wiązanek florystycznych na stołach będą obecne sztuczne badyle, które niewiele mają wspólnego z indywidualnego oczekiwaniami. Jako, że o gustach się nie dyskutuje, to dlatego jako Państwo Młodzi macie prawo odmówić takiego wystroju i powierzyć to zadanie swojej florystce, która profesjonalnie zajmie się sprawą.

Jeśli zamawiacie swoje własne kompozycje u firm zewnętrznych zapytajcie właściciela, czy w lokalu dysponuje wystarczającą ilością wazonów. W przypadku, gdy takiej możliwości nie ma należy przygotować się na wyższe koszty, ponieważ kwiaciarka do kosztów wiązanek doliczy sobie cenę wazonów.

Zamawiając kwiaty i układając je na stole trzeba mieć na uwadze, że one mają zdobić stół, a nie przeszkadzać i utrudniać dostęp do potraw czy uniemożliwiać rozmowę między sobą.

Wybierając wiązanki lepiej kierować się ich trwałością, aby jak najdłużej zachowały swoją świeżość oraz piękny wygląd. Kwiaty muszą w niezmienionym wyglądzie wytrzymać do rana, niekiedy nawet przetrwać jeszcze poprawiny. Kwiaciarka z pewnością pomoże wam w tym wyborze i poleci te, które najlepiej się sprawdzą.

Dekoracja samochodu

Najpierw poproście o informację, co jest wliczone w cenę. Niekiedy firmy świadczące wynajem limuzyn ślubnych zapewniają ich całkowitą dekorację, a więc niepotrzebne są jakiekolwiek inne dodatki. Jeśli taka opcja nie jest wliczona i aranżację auta masz na swojej głowie kieruj się jedną, bardzo ważną zasadą – umiarem. Zbyt wiele kwiatków czy innych elementów zamiast przystroić – może oszpecić, przez co zamiast na piękną i wytworną, będzie wyglądała na szpetną.

Zanim zamówimy jakiekolwiek kompozycje u florystki zapytajmy właściciela samochodu, na jakie elementy mocujące się godzi – czy mają to być przyssawki czy może to być taśma dwustronna. Dla kwiaciarki to bardzo ważna informacja.

Bukiety z kwiatów mają zdobić, a nie utrudniać widoczność. Zbyt wielkie, umocowane na lusterkach mogą utrudniać pole widzenia, co niekorzystnie wpływa na wasz poziom bezpieczeństwa.

Podobnie, jak w dekoracji sali, tak i w tym wypadku należy porozmawiać z florystką, jaki rodzaj kwiatów najlepiej sprawdzi się w danych warunkach atmosferycznych.

Reply