Znicze diodowe – prosty i rewolucyjny wynalazek

Świecące znicze diodowe

Świecące znicze diodowe

Płonące znicze od zawsze stanowią symbol pamięci o zmarłych i są zapalane nad grobami naszych bliskich. Jest to tradycja tak stara, że trudno wyobrazić sobie, by można było zastąpić ją czymś innym. A jednak sprzedawcy zniczy postanowili spróbować, wprowadzając na rynek nowy produkt – znicze diodowe… na baterie! I wszystko wskazuje na to, że był to strzał w dziesiątkę.

 

Znicz diodowy: świecący kawałek plastiku?

Jeśli by wziąć znicz diodowy do ręki po raz pierwszy, trudno dostrzec w nim coś  rewolucyjnego. Nowe znicze to po prostu ładnie uformowane kawałki plastiku, które kształtem i rozmiarem przypominają wkłady parafinowe do zniczy. Rolę płomienia pełni tutaj świecąca dioda LED w jednym z kilku kolorów (czerwonym, białym, żółtym, pomarańczowym), która jest zasilana dwoma wymiennymi bateriami, „ładowanymi” od spodu. Całość pełni rolę nie tyle znicza, co wkładu do znicza, ale może być też stosowana np. jako świeca dekoracyjna.

Znicze diodoweZalety i charakterystyka zniczy diodowych

Jak widać, znicze diodowe to wynalazek bardzo prosty i… genialny w swej prostocie. Okazuje się bowiem, że te „kawałki plastiku” eliminują wszystkie problemy, na które przez lata narzekali klienci kupujący znicze.

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z parafinowym zniczem, wie przecież, że przy silnym wietrze jego odpalenie stanowi nie lada wyzwanie, a sam znicz pali się nie dłużej niż kilka dni (o ile wcześniej nie zgasi go deszcz lub właśnie wiatr). W przypadku zniczy diodowych, takich problemów nie ma. Bo, jak podaje producent, znicze diodowe:

  • Świecą się przez minimum 30 – 60 dni (w zależności od modelu znicza)
  • Są niewrażliwe na warunki tj. śnieg, mróz, deszcz czy wiatr
  • Są „odpalane” za pomocą jednego włącznika – suwaka
  • Są całkowicie bezpieczne dla dzieci i mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach
  • Są produktami wielokrotnego użytku – wystarczy wymienić baterie, by znicz świecił się przez kolejne miesiące

Dobry produkt w niskiej cenie

Jakby tego wszystkiego było mało, znicze diodowe są także tanie. Ich cena na stoisku ze zniczami waha się w granicach 6 – 8 złotych (w cenie zawarta jest cena baterii, które znajdują się w zniczu). Za produkt, który będzie służył przez co najmniej kilkadziesiąt dni, nie jest to chyba dużo.

W Polsce najpopularniejszym modelem zniczy diodowych są obecnie znicze CEREMONY, których wyłącznym dystrybutorem jest firma HERMES. Ich ofertę można znaleźć na stronie www.zniczediodowe.pl

Reply