Żylaki

Żylaki, czyli nieestetyczne grudki i guzki pojawiające się na nogach zwłaszcza u osób podeszłym wieku, częściej u kobiet, są uważane bardzo powszechnie za normalną przypadłość, która po prostu pojawia się w pewnym wieku, a więc trzeba z nią żyć.

Żylaki – normalna przypadłość

Takie przekonanie pokutuje nie tylko w naszym kraju, gdzie medycyna oraz poziom świadomości ludzi na temat ich stanu zdrowia i różnego rodzaju schorzeń, nawet tych najczęściej występujących, ciągle pozostawia sporo do życzenia, ale także w nawet wysoko rozwiniętych krajach. Powszechnie wiadomo również, że żylaki pojawiają się najczęściej na nogach osób, które prowadzą stojący tryb życia, na przykład z powodu pracy w sklepie.

Żylaki są traktowane przede wszystkim jako przypadłość, która szpeci nogi, rzadziej natomiast są odbierane przez osoby, które przypadłość ta dotknęła, jako problem, którego należałoby się pozbyć poprzez przedsięwzięcie odpowiednich kroków, dlatego duża część osób nie robi z tym nic, a niemała nawet w ogóle nie wie, że coś można na tę nieestetyczną dolegliwość zaradzić. Najważniejszą sprawą jest to, by ludzie posiadający żylaki zdawali sobie sprawę, że nie jest to tylko zewnętrzny problem wpływający ujemnie na stan nóg, lecz przede wszystkim jest to objaw tego, że organizm nie funkcjonuje jak należy.

Pojawienie się żylaków oznacza bowiem, że żyły nie działają prawidłowo, a to jest niepokojące zjawisko, ponieważ problem ten, jeśli będzie zaniedbany, może się przerodzić w dużo poważniejsze niż kwestia estetyki komplikacje. Może doprowadzić na przykład do groźnego zatoru w żyłach. Widać zatem, że leczenie żylaków nie jest sprawą do dowolnego rozważenia, lecz każdy powinien przedsięwziąć jakieś kroki, by poprawić stan swoich żył. Osoby, które posiadają dziedziczną skłonność do powstawania żylaków, także powinny mieć to na uwadze, by jak najwcześniej móc zacząć przeciwdziałać temu zjawisku.

Leczenie żylaków

Metod leczenia żylaków jest kilka, a jedna z najpopularniejszych jest bardzo popularna już od dłuższego czasu na Zachodzie skleroterapia. Polega ona na wprowadzeniu do żył specjalnego środka, który wymusza ich zamknięcie się. Jest to mało inwazyjny i bezpieczny zabieg, dlatego warto mu się poddać jeśli tylko jest taka możliwość i jeśli lekarz nie widzi do tego żadnych przeciwwskazań bądź też skorzystać z innej metody usuwania żylaków.

Reply