Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu

Nasza dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, na to jak się czujemy i na to jaka jest nasza kondycja fizyczna i psychiczna. Nasze odżywianie wpływa też na nasz wygląd zewnętrzny i na to jak szybko się starzejemy.

 

Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo zaśmiecamy nasz organizm przez jedzenie produktów wysoce przetworzonych, tłustych, zawierających duże ilości cukru i soli. Wszystko to, co jemy odbija się na naszym zdrowiu, samopoczuciu i wyglądzie.

Kiedy w naszym organizmie gromadzi się zbyt wiele toksyn mogą pojawić się dokuczliwe objawy, takie jak: ciągłe zmęczenie, bóle głowy, bóle stawów, nadwaga, alergie, a z czasem nawet choroba serca i nowotwór. Warto więc zadbać o swój organizm i raz na jakiś czas pomyśleć o jego oczyszczaniu.

Sposoby na oczyszczanie organizmu:

1. Głodówka

Głodówka to najskuteczniejsza metoda oczyszczania organizmu. Na początku najlepiej zastosować głodówkę jednodniową, a z czasem przejść do 2-3 dniowych. Niektóre osoby, które są już przyzwyczajone do głodówek stosują ją nawet tydzień. Kiedy nie dostarczamy organizmowi pożywienia zmuszamy go, aby czerpał zapasy z tkanek, dzięki czemu zużywa on komórki zwyrodniałe, złogi i zapasy tłuszczu. Musimy pamiętać, że głodówka wymaga właściwego przygotowania, tzn. wcześniej musimy odstawić mięso i wszelkie używki. Podczas głodówki pijemy tylko wodę mineralną, która pomaga pozbyć się toksyn i zmniejsza ryzyko bólu głowy, który może towarzyszyć głodówce.

2. Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca opiera się przede wszystkim na produktach pełnoziarnistych, taki jak pieczywo razowe, płatki owsiane, makaron, gruba kasza. Są to produkty, które zawierają duże ilości błonnika wspomagającego proces trawienia. Dobrze jest też pamiętać o spożywaniu surowych owoców i warzyw. Podczas diety oczyszczającej zupełnie wyklucza się spożywanie mięsa, potraw smażonych i słodyczy.

3. Woda

W czasie oczyszczania organizmu musimy pamiętać o właściwym nawodnieniu. Codziennie należy pić przynajmniej 2 l wody. Oprócz tego można uzupełniać płyny w organizmie robiąc świeżo wyciskane soki, bardzo polecany jest sok z porów. Wskazane są też owocowe herbatki i napar z czarnej porzeczki.

Oczyszczanie organizmu4. Zioła

Kolejnym sposobem na oczyszczanie organizmu są zioła. Najczęściej mają one postać ziołowych naparów, które pomagają pozbyć się szkodliwych toksyn z organizmu. Napar z mniszka lekarskiego, napar z listków brzozy, mieszanka liści borówki i pokrzywy to znane i bardzo skuteczne mieszanki, które z powodzeniem możesz samodzielnie zrobić w domu.

5. Kąpiel solankowa

Kąpiele solankowe to fantastyczny sposób na oczyszczanie organizmu. Praktycznie w każdej aptece dostaniesz solanki termalne, które dodając do kąpieli rozszerzą pory i pomogą wydostać się toksynom na zewnątrz. Oprócz tego przez skórę wchłaniają się znajdujące się w solance jony bromu, jodu, magnezu i wapnia sodu.

6. Sauna

Sauna ma wiele zalet, jedną z nich jest właśnie pomoc w oczyszczaniu organizmu. Przebywając w saunie nasza skóra poci się i wraz z potem usuwa szkodliwe toksyny z organizmu.

Oczyszczanie organizmu to doskonały sposób na poprawę zdrowia, samopoczucia, wyglądu i ochrona przed zbyt szybkim procesem starzenia się organizmu, dlatego postaraj się pamiętać o tym, aby raz na jakiś czas oczyścić się z toksyn.

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=dUCBH8lH2TE[/tube]

Reply